ZŁOTY MEDAL
• Berberis thunbergii
'Dart's Red Lady'ze Szkółki Roślin Ozdobnych Krystyna Homa-Kosakowska (2005)
• Campsis xtagliabuana SUMMER JAZZTMFIRE 'Takarazuka Fresa' PBR ze Szkółki Szkółkarstwo Ozdobne OLSZEWSCY (2015)
 Clematis 'Krakowiak' PBR ze szkółki CLEMATIS Sz. Marczyński, W. Piotrowski Szkółka Pojemnikowa s.j. (2011)
• 
Clematis‘Stefan Franczak’ ze szkółki CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy (2014)
• Cotoneaster'Ursynów' z Gospodarstwa Szkółkarskiego Łazuccy (2005)
• Empetrum nigrum'Bernstein' z firmy Szkółkarstwo Ozdobne Danuta i Adam Ulińscy (2005)
• Leucothoe fontanesiana'MAKIJAŻ' ze Szkółki Krzewów Ozdobnych DENDROFARMA  (2006)
• Liriodendron tulipifera‘Edward Gursztyn’ ze Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych GURSZTYN (2010)
• Magnoliakobus‘Isis’PBRze Szkółki SZMIT (2014)
Miskanthus sinensis 
‘Memory’ ze szkółki DAGLEZJA Artur Maj Szkółka Roślin Ozdobnych (2016)
• Quercus'Monument' ze szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław Szmit (2009)
Picea pungens ‘The Blues’ ze Szkółki Roślin Tomżyński (2012)
• Rosa ‘Anisade’ ze Szkółki Krzewów Ozdobnych Bogdan HAJDROWSKI (2013)
• Sorbus'Flanrock' AUTUMN SPIRE ze szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław Szmit (2008)
Spiraea betulifolia
‘Tor Gold’PBR ze szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław Szmit (2012)
• Ulmus'Camperdownii' ze Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Renaty i Józefa Puzoń (2004)


SREBRNY MEDAL

• Berberis
xmedia'Red Jewel'ze Szkółki Roślin Ozdobnych Krystyna Homa-Kosakowska (2005)
Berberis thunbergii ‘Orange Ice’ PBR ze Szkółki Roślin Ozdobnych WAŻYŃSCY (2016)
• 
Berberis thunbergii 'Orange Sunrise' PBR ze Szkółek KUROWSCY (2015)
• Betula‘Golden Treasure’PBR z firmy LEENDERS PLANTS B.V. (2014)
• Calluna vulgaris
'Larissa' ze Szkółki Roślin Wrzosowatych Magdaleny i Marka Majewskich (2004)
• Cercis canadensis ‘Pink Pom Poms‘ze szkółki OLSZEWSCY (2016)
• Clematis'Królowa Jadwiga' ze szkółki Clematis, Sz. Marczyński, W.Piotrowski, Szkółka Pojemnikowa s.j. (2009) 
• Clematis'MAZOWSZE' ze Szkółki Pojemnikowej CLEMATIS, Szczepan Marczyński, Władysław Piotrowski s. j. (2006)
• Clematis'MAZURY' ze Szkółki Pojemnikowej CLEMATIS, Szczepan Marczyński, Władysław Piotrowski s. j. (2006)
• Ericaxgriffithsii'Jacqueline' ze Szkółki Roślin Ozdobnych Anna i Roman Kowalscy (2005)
• Hedera helix'Profesor Seneta' ze szkółki Acrocona Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna Widaj (2007)
• Heuchera 'Southern Comfort’ z PLANTPOL Produkcja i Hodowla Roślin Ozdobnych (2010)
Hydrangea paniculata
MAGICAL CANDLE ‘Bokraflame’PBR z Gospodarstwa Szkółkarskiego Wróblewscy (2012) • Magnolia‘GeniePBR z Gospodarstwa Szkółkarskiego ZYMON (2013)
• Miscanthus sinensis ‘Mysterious Maiden’PBR ze Szkółki Roślin Ozdobnych DAGLEZJA (2014)
 Physocarpus opulifolius LITTLE ANGEL 'Hoogi016' PBR ze szkółki Handelskwekerij G.HOOGENRAAD (2015)
 Physocarpus opulifolius LITTLE DEVIL® 'Donna May' PBR ze szkółki Pepinieres MINIER S.A. (2011)
• Picea pungens'Sleszyn' ze Szkółki Drzew i Krzewów Ewa i Bartłomiej Ważyńscy (2008)
• Pinus nigra ‘Oregon Green’ ze Szkółki Roślin Ozdobnych DAGLEZJA (2010)
Salix gracilistyla ‘Mt Aso’ ze Szkółki SZMIT (2016)
• Tiliaxplatyphyllos'Fastigiata' z Gospodarstwa Rolniczo-Szkółkarskiego Kazimierz Kulas (2005)

BRĄZOWY MEDAL

• Alnus spaethiize szkółki Hurtowa sprzedaż roślin - Grąbczewscy (2005)
• Andromeda polifolia 'Blue Ice' ze Szkółki Roślin Wrzosowatych Magdaleny i Marka Majewskich (2004)
• Berberis thunbergii 'Natasza' PBR ze SZKÓŁKI KUROWSCY (2013)
• Buddleja 'Blue Chip' ze Szkółki Krzewów Ozdobnych Bogdan HAJDROWSKI (2010)
• Clematis alpina ‘Stolwijk Gold’ z CLEMATIS Szkółka Pojemnikowa Szczepan Marczyński, Władysław Piotrowski (2010)
• Clematis 'Kaiser' PBR ze szkółki CLEMATIS Sz. Marczyński, W. Piotrowski Sp. j. Szkółka Pojemnikowa (2013)
• Corylus avellana PURPLE UMBRELLA 'JM 251' PBRze Szkółki SZMIT
Cotinus coggygria ‘Lilla’ PBR ze szkółki PEPINIERES MINIER (2016)
 Hippophaë rhamnoides 'Hikul' z Gospodarstwa Szkółkarskiego Łazuccy (2008)
• Hydrangea paniculata GREAT STAR 'La Vasterival' ze szkółki PEPINIERES MINIER SA (2007)
• Hydrangea paniculata Little Lime® 'Jane' PBRze szkółki PEPINIERES MINIER SA (2013)
• Larix decidua 'JAN' ze Szkółki Ogrodniczo - Rolniczej PUZOŃ Józef (2006)
 Perovskia atriplicifolia
 LACEY BLUE ‘Lisslitt’ PBR
 z Gospodarstwa Szkółkarskiego WRÓBLEWSCY (2012)
• Picea glauca 'DENDROFARMA GOLD' ze Szkółki Krzewów Ozdobnych DENDROFARMA (2006)
Pinus uncinata ‘Billabong’ ze Szkółka Krzewów Ozdobnych Jolanta i Jan NOWACZYK (2016)
 Populus deltoides 'Purple Tower' PBR z Gospodarstwa Szkółkarskiego WRÓBLEWSCY Zenona Wróblewska (2011)
• Rhododendron Pa ze Szkółki Krzewów Ozdobnych Krzysztof Bielicki (2005)
• Rhododendron ‘Władysław Jagiełło’ PBR z Gospodarstwa Szkółkarskiego CIEPŁUCHA (2014)
 Rudbeckia fulgida var. sullivantii ‘Little Goldstar’ PBR z Gospodarstwa Specjalistycznego Panek (2012)
• Rosa MILLY WINTERJEWEL® ‘Bozmillwin’ z firmy LEJA Polska Joint-Venture Sp. z o.o. (2014)
• Sorbaria sorbifolia 'SEM' ze Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław SZMIT (2006)
• Syringa vulgaris ROSE DE MOSCOU ze szkółki Pépinieres Minier S.A (Francja) (2009)
 Taxus ×media KAZIO ‘Komsta1’ z Gospodarstwa Szkółkarskiego Komsta (2012)
• Thuja occidentalis JANED GOLD ze Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych KUBIK (2008)
• Tilia platyphyllos 'Zelzate' z De Martelaer Nurseries (2008)

Wyróżnienia

Abies koreana‘Kohout’s Icebreaker’PBRze Szkółki Krzewów Ozdobnych Jolanta i Jan Nowaczyk (2012)
 Actinidia arguta Vitikiwi TM ze szkółki CLEMATIS Sz. Marczyński, W. Piotrowski Sp. j. Szkółka Pojemnikowa (2013)  Actinidia kolomikta Vitakola PBRze szkółki CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy (2015)
• Acer ORIENTALIA ® ‘Minorient’ z Pepinieres MINIER S.A. (2010)
• Aster 
CROWN FORTUNA
 z Gospodarstwa Specjalistycznego Panek (2007)
• Berberis×media 'Dual Jewel' PBR ze Szkółki Roślin Ozdobnych Emil HOMA, Krystyna HOMA–KOSAKOWSKA (2013)
• Betula utilis 'Long Trunk' ze Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław Szmit (2009)
 Carex oshimensis EVEREST ‘Fiwhite’ PBR z Gospodarstwa SzkółkarskiegoWRÓBLEWSCY Zenona Wróblewska
 Clematis 'Beautiful Bride' PBR ze szkółki CLEMATIS Sz. Marczyński, W. Piotrowski Szkółka Pojemnikowa s.j. (2011)
• Clematis 'Bieszczady' ze Szkółki Clematis Sz. Marczyński, W. Piotrowski, Szkółka Pojemnikowa s.j . (2007)
• Clematis 'Nina' z Clematis Sz. Marczyński, W. Piotrowski, Szkółka Pojemnikowa s.j . (2010)
• Cortaderia selloana 'Comet' z BREMER GUDRUN PFLANZENHANDEL (2005)
• Cottinus coggygria 'Follis Purpureis' ze szkółki Gospodarstwo Szkółkarskie Lucjan i Grzegorz Kurowscy (2004)
• Digitalis DALMATIAN PEACH® z Gospodarstwa Specjalistycznego PANEK Dariusz Panek (2014)
 Forsythia
 ×intermedia MIKADOR® ‘Minfor6’ PBR 
z Pepinieres MINIER S.A. (2012)
• Heptacodium miconioides TIANSKAN® ‘Minhep’ PBR ze szkółki PEPINIERES MINIER (2015)
 Hibiscus
 ‘Midnight Marvel’
 ze Szkółki Plantpol Sp. z o.o. (2012)
• Juniperus horizontalis 'Blue Chip' ze szkółki Wojciech Grąbczewski Szkółka Runów (2004)
Lycium barbarum Amber Sweet Goji® ze szkółki CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy (2016) 
• Pinus densiflora 'Rainbow' ze Szkółki Krzewów Ozdobnych Jolanta i Jan NOWACZYK (2013)
• Pinus parviflora 'Gyok-kasen' ze Szkółki Krzewów Ozdobnych Jolanta i Jan NOWACZYK (2015)
• Pseudotsuga menziesii 'Graceful Grace' ze Szkółki Roślin Ozdobnych DAGLEZJA (2013)
Rosa
Blush Pixie® ‘Bozbluspix’ ze szkółki LEJA Sp. z o.o. Sp. k. (2016)
 Quercus petraea ‘Włodzimierz Seneta’ ze Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych, Joanna i Bronisław SZMIT (2012)
 Quercus  robur 'Posnania' ze Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych, Joanna i Bronisław SZMIT (2011)
• Rhus typhina TIGER EYES zgłoszony przez firmę Plantmar Mariusz Lewandowski (2009)
 Salvia nemorosa ‘Pink Field’ PBR ze szkółki Vitroflora (2012)
• Sorbus ‘Rubinovaja’ ze Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław Szmit (2010)
• Spiraea japonica 'Golden Carpet' ze Szkółki Roślin Ozdobnych inż. Zbigniewa Byczkowskiego (2007)
 Symphoricarpos MAGICAL GALAXY ‘Kolmgala’ PBR ze Szkółki Roślin Ozdobnych Emil Homa, Krystyna Homa-Kosakowska (2012)
 Taxus ×media 'Oliwka' ze szkółki ACROCONA Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna Widaj (2011)
• Weigela ALL SUMMER RED ® 'Singco 1' PBR ze szkółki Handelskwekerij G. HOOGENRAAD (2015)

Wyróżnienia dziennikarzy

  • Salix gracilistyla ‘Mt Aso’ zgłoszona przez Szkółkę SZMIT (2016)

 

 

DO GÓRY