Flower Expo

Konkurs ZIELONY LAUR 2017

LAUREACI KONKURSU W LATACH 2004-2017 ...
Skład Jury:
Przewodniczący - Marcin Kryt - członek Związku Szkółkarzy Polskich, "M.M. KRYT Młody Materiał Szkółkarski"
Wojciech Górka - redaktor wydawnictwo Plantpress
dr inż. Renata Giedych - Prodziekan ds. dydaktyki Wydział Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu, SGGW
Agnieszka Idziak - redaktor naczelna wydawnictwa Biznes Ogrodniczy

clematis

ZIELONY LAUR WYSTAWY 2017

Katalog roślin 2017-2018

Katalog prezentuje 508 gatunków i odmian roślin produkowanych przez szkółkę Clematis Źródło Dobrych Pnączy Sp. z o.o. Przy każdym taksonie jest zdjęcie, krótki opis piktogramowy oraz kod QR, który umożliwia automatyczne przełączanie do bogatego opisu i wielu ilustracji dotyczących danej rośliny na stronie internetowej www.clematis.com.pl. Katalog dostępny w sprzedaży hurtowej.

Zgłaszający: Źródło Clematis Źródło Dobrych Pnączy Sp. z o.o.

 

 

cur

WYRÓŻNIENIE

Jabłoń wieloodmianowa

Jabłonie wyprodukowane we własnej szkółce z przeznaczeniem do ogrodów. Zajmują niewiele miejsca a cieszą różną porą dojrzewania i odmiennym smakiem owoców z każdej odmiany. Drzewka mogą jednocześnie pełnić rolę użytkową i ozdobną. Można je sadzić przy altanach, pergolach i ścianach.

Zgłaszający: Hurtownia Szkółkarska J.Z.W. CUR

 

 

 

 

 

Sklep internetowy Royal Brinkmanbrinkman

Sklep internetowy Royal Brinkman został uruchomiony w wersji polskiej w marcu 2016 r. To znacznie więcej niż tylko narzędzie do łatwego zamawiania. Dostępne w nim funkcje pozwalają znacznie oszczędzić czas, pomagają w planowaniu przyszłych zakupów, w każdej chwili możliwy jest wgląd w historię zamówień, statystyki, powtórzenie wybranego zamówienia. Do dziś wygenerowaliśmy do niego ponad 2 000 kont dostępu.

Zgłaszający: BRINKMAN POLSKA Sp. z o.o.

 

 

Folia THERMAL CRYSTAL 5S firmy Masterpak

ceres

Dzięki nieustannemu rozwojowi nowych technologii, firma Ceres International Sp. z o.o. wprowadza na rynek folię Thermal Crystal 5S – AF, produkowaną przez firmę Masterpak, światowego lidera w produkcji rolniczej. W odróżnieniu od standardowych folii, folia Thermal Crystal 5S – AF utrzymuje efekt zapobiegający parowaniu aż do 5 lat.Dzieje się tak dzięki zmniejszonemu napięciu powierzchniowemu kondensującej się pary wodnej, która spływa po ścianie folii, zarazem zapobiegając:
- uszkodzeniom kwiatów i liści spowodowanym kapiącą wodą, co z kolei sprzyja zmniejszeniu ilości używanych pestycydów
- poparzeniom słonecznym liści
- redukcji światła, spowodowanej zalegającymi na powierzchni folii kroplami wody nawet do 30%, co daje roślinom optymalne warunki wzrostu
Dodatkowo nasz produkt ma wyjątkowo wysoką przepuszczalność światła - powyżej 90% oraz ponadprzeciętny efekt termiczny i właściwości dyfuzyjne.

Zgłaszający: Ceres International Sp. z o.o.

 

TREE SNAP® SYSTEMnordpol

Opatentowany przez Nordpol Tress Sp. z o.o. system Treesnap® polega na przewiercaniu pnia drzewka w dwóch miejscach, następnie w powstałe otwory robot wciska drewniane trzpienie. Kolejnym etapem jest osadzenie w biodegradowalnej doniczce, która została zaprojektowana ze specjalnym szczecinami do blokowania kołków mocujących. Ten innowacyjny system pozwala na dłuższe utrzymanie drzewka choinkowego w świeżości (co najmniej 2 miesiące) oraz zapewnia stabilną, pionową pozycję. W efekcie otrzymujemy produkt, który bez dodatkowych czynności (takich jak ustawianie, obsadzanie) jest gotowy do świątecznego ozdabiania. Doniczki można dobrać kolorystycznie do planowanych dekoracji. W zeszłym roku produkt cieszył się dużym uznaniem w Europie Zachodniej, obecnie promujemy go w Polsce.

Zgłaszający: Nordpol Trees Sp. z o.o.

 

 

Oxytree (Paulownia Clon In Vitro 112) – szybko rosnące drzewo tlenoweoxytree

Oxytree to szybko rosnące drzewo tlenowe o wyjątkowych właściwościach: w ciągu 6 lat osiąga do 16 m wysokości, produkuje 10 razy więcej tlenu niż inne drzewa liściaste, a po ścięciu odrasta od pozostawionego pnia, będąc źródłem wysokiej jakości drewna. W Polsce sprzedano już ponad 300 000 sadzonek Oxytree. Drzewo sadzone na plantacjach to źródło drewna znajdującego szerokie zastosowanie w przemyśle i alternatywa dla drewna pozyskiwanego z rodzimych gatunków drzew. Oxytree jest również cenionym drzewem ozdobnym: szybki wzrost (do 3 m rocznie), duże liście i piękne kwiaty sprawiają, że jest chętnie sadzone w ogrodach. Sadzonki można zamawiać cały rok, od maja do lipca dostępne są także w wybranych centrach ogrodniczych. Firma Oxytree Solutions Poland Sp. z .o.o. zajmuje się dystrybucją sadzonek, pomocą przy zakładaniu i prowadzeniu plantacji, a także gwarantuje opcję odkupu pozyskanego drewna.

Zgłaszający: Oxytree Solutions Poland Sp. z o.o.

 

 

Koncept sprzedażowy „Terapia we własnym ogrodzie – hortiterapia”wedrowski

Produkty ogólnodostępne, posiadające cechy pomocne przy zastosowaniu hortiterapii, podczas stymulacji sesnorycznej.
Lilaki i wiciokrzewy pobudzają zmysł zapachu, wzroku oraz dotyku. Są to rośliny o ciekawym wyglądzie, intensywnym zapachu oraz charakterystycznych kwiatach, które mają nie tylko ciekawą, różnorodną formę ale są także zupełnie niezwykłe w dotyku.
Powojniki poprzez piękne kwiaty o delikatnych płatkach wpływają na zmysł dotyku i wzroku. Natomiast morwa, jeżyny, borówki i winorośl pobudzają zmysł dotyku i smaku. Mają charakterystyczne kształty a ich owoce oryginalny smak

Zgłaszający: Szkółka Pnączy Marek Wędrowski

 

DO GÓRY