Flower Expo

NIEK ROOZEN - gość specjalny Dnia Architekta Krajobrazu

niek twarzNiek Roozen – holenderski architekt krajobrazu. Dyrektor zarządzający firmy Niek Roozen ltd, a także dyrektor i przedstawiciel firmy Holland Landscape Design Shenyang Ltd.

Architekturą krajobrazu zajmuje się od roku 1974 roku i wraz ze swoim zespołem tworzy projekty realizowane zarówno w kraju jak i zagranicą. Jest twórcą wielu parków miejskich, parków tematycznych, a także wystaw ogrodniczych. Na Światowej Wystawie Ogrodniczej Floride 2002, firma Niek Roozen ltd. zaprezentowała i wdrożyła autorską filozofię Zielone Miasto - strategię dotyczącą rozwoju miasta, opartą na wykorzystaniu pozytywnego wpływu roślin na poprawę środowiska. „Naszą misją jest ZIELEŃ.  W miastach potrzebujemy więcej drzew i roślin, aby zapewnić czyste powietrze, komfortowy mikroklimat, magazynowanie wody i różnorodność biologiczną”.

Od 1998 r. Niek Roozen pracuje nad rozwojem wielu projektów krajobrazowych. Gro jego realizacji znajduje się w Chinach. Zaprojektował m.in. Central Green Park w Shanghai World EXPO 2010, a także oś Hunnan, Baita Park, Olympic Sports Park Hun River i Shenyang Mozi Mountain Park. Aktualnie zajmuje się aranżacją parku podmokłych jezior Xiu oraz Parku Narodowego Las Shenyang.

Nagrody (wybrane):
2016 – pierwsze miejsce w konkursie QinHuai River Project Nanjing
2014 – pierwsze miejsce za projekt głównej osi Hunnan w Shenyang, za badania inżynieryjne i zaprojektowanie inżynierii miejskiej w prowincji Liaoning
2014 – drugie miejsce za projekt Mozi Mountain Park, za badania inżynieryjne i zaprojektowanie inżynierii miejskiej w prowincji Liaoning
2006 – pierwsze miejsce w konkursie na projekt EXPO Park na Światowej Wystawie Expo 2010 w Szanghaju

http://www.niekroozen.com/en/

 cover niek roozen

 

DO GÓRY