Organizatorzy    •    Kontakt                                             

Masz pytania? Skontaktuj się

  +48 22 435 47 20
  kontaktzielentozycie.plMateriały graficzne
pliki do pobrania

Materiały graficzne ZIELONE MIASTO EUROPY
pliki do pobrania
         
>> stopka<<

loga green disclamer     
       

Informacje prasowe

Kwitnąca ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA 2021

W dniach 2-4 września w EXPO XXI w Warszawie odbyła się 28. edycja Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA.
Po roku przerwy i po niepewności związanej z sytuacją epidemiologiczną targi znowu doszły do skutku, łącząc zieloną branżę pod hasłem SPOTKAJMY SIĘ! Pomimo mniejszej skali wydarzenia, wśród wystawców i odwiedzających panowała radosna atmosfera i zadowolenie z powrotu do bezpośrednich kontaktów międzyludzkich oraz możliwości oglądania roślin i innych produktów „na żywo”. Optymizm – tak wyraźnie wyczuwany podczas wystawy – ma z pewnością także związek ze świetną koniunkturą, która ostatnio panuje w branży.

Wystawcy
W targach wzięło udział 150 firm z Polski, Holandii, Niemiec, Belgii, Francji, Danii i Włoch. Roślinom ogrodowym, które stanowią serce wystawy Zieleń to Życie, towarzyszyły elementy wyposażenia ogrodów, techniki i technologii dotyczących terenów zieleni i produkcji roślin oraz florystyka. W porównaniu z 2019 rokiem większy udział w targach mieli producenci roślin, natomiast w związku z utrudnieniami w transporcie i podróżach międzynarodowych – mniej było firm z zagranicy, w tym głównie reprezentujących florystykę.

Odwiedzający
Wystawę odwiedziło 4917 profesjonalnych gości, co stanowi 69% frekwencji z roku 2019; 90% wykorzystało do tego dwa pierwsze dni targów – czwartek i piątek. Tym razem więcej było osób z branży niż hobbystów, z którymi wystawcy spotkali się głównie w sobotę. Razem, przez 3 dni targów gościliśmy prawie 9400 osób i, pomimo utrudnień na granicach pojawili się u nas zwiedzający spoza Polski: z Belgii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Holandii, Irlandii, Litwy, Łotwy, Mołdawii Szwajcarii, Niemiec, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch, Rosji, Rumunii, Słowenii, Szwecji, a nawet Zjednoczonych Emiratów Arabskich ...ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA - łączymy zielony biznes

Już wkrótce - 2-4 września 2021 r. spotkamy się w Warszawie na 28. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA. Wystawa jest największą prezentacją roślin ozdobnych w Europie Środkowej. Odwiedzający targi będą mogli poznać ofertę ponad 139 firm z Polski, Holandii, Niemiec, Belgii, Francji, Włoch i Danii. Roślinom ogrodowym, które stanowią serce wystawy, towarzyszyć będą elementy wyposażenia ogrodów, technika i technologie dotyczące terenów zieleni i produkcji roślin oraz florystyka.

Program Wystawy dostarcza wiedzy i inspiracji biznesowych, a jego formuła jest otwarta na rozwiązywanie problemów i podawanie sprawdzonych rozwiązań – udział w wydarzeniach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji...ZIELEŃ TO ŻYCIE – spotkajmy się!

Wielkimi krokami zbliża się święto roślin i ogrodów, czyli 28. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA, która odbędzie się dniach 2-4 września 2021 r. w Warszawie. Wystawa jest największą prezentacją roślin ozdobnych w Europie Środkowej. Odwiedzający targi będą mogli poznać ofertę ponad 120 firm z Polski, Holandii, Niemiec, Belgii, Francji i Włoch. Roślinom ogrodowym, które stanowią serce wystawy, towarzyszyć będą elementy wyposażenia ogrodów, technika i technologie dotyczące terenów zieleni i produkcji roślin oraz florystyka...28. edycja ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA przeniesiona na 2-4 września 2021. W 2020 spotkamy się w formule ONLINE!

Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA łączy producentów i odbiorców wszystkich sektorów ogrodnictwa ozdobnego. Po raz 28. w dniach 3-5 września 2020 r. mieliśmy spotkać się w Warszawie. Pandemia wirusa SARS-CoV-2 i związane z nią ograniczenia pokrzyżowały jednak nasze plany.

W związku z wprowadzonymi od 6 czerwca br. regulacjami dotyczącym organizacji targów, które pozostają w konflikcie z ideą bezpośrednich spotkań targowych, a także w trosce o bezpieczeństwo i komfort wystawców oraz odwiedzających targi gości i jakość tworzonego od wielu lat wydarzenia jako jego organizatorzy - Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni zdecydowaliśmy, że 28. edycja ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA zostaje przeniesiona na przyszły rok i odbędzie się w dniach 2-4 września 2021.

baner online
 
Jednocześnie pozostajemy w przekonaniu, że promocja firmy, wymiana informacji i budowanie relacji z klientami to nieustanny proces, który nie znosi przerw i postoju. Dlatego w oparciu o nowoczesne technologie, kapitał marki „Zieleń to życie” i sieć kontaktów uczestniczących w targach firm oraz odwiedzających gości otwieramy nowy w zielonej branży format ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA ONLINE i proponujemy w nim udział Wystawcom, Partnerom i Odwiedzjącym!

Za pośrednictwem strony www.zielentozycie.pl dotrzeć będzie można do najświeższych informacji o firmach i oferowanych przez nie produktach i usługach. Prezentacje uczestników zawierać będą nie tylko informacje kontaktowe, ale też ofertę produktów i usług z funkcją wyszukiwania informacji. Pozwoli to pozyskiwanie informacji i łatwy kontakt pomiędzy wystawcami a odbiorcami. W przestrzeni online można więc będzie kreować popyt i badać reakcje klientów, reagować na pytania czy przyjmować zamówienia. Oferta uczestników będzie dostępna przez 24 h/7 dni w tygodniu. W ramach nowej odsłony wydarzenia odbędą się: Konkurs Roślin Nowości (rozstrzygnięcie 3 września), konferencja Mocno Zielone Miasto, warsztaty dla projektantów, pokazy florystyczne oraz debata na temat handlu. Część wydarzeń dostępna będzie w formie wirtualnej część hybrydowej: online i na żywo. "Wykorzystamy innowacyjne i bezpieczne narzędzia umożliwiające dostęp do oferty wystawców i kontakt z nimi, a także transfer wiedzy tysiącom wyselekcjonowanych odbiorców z Polski i zagranicy” – mówi dyrektor wystawy Agnieszka Żukowska zapraszając do śledzenia strony www.zielentozycie.pl oraz profilu wystawy w mediach społecznościowych.  

 
DO GÓRY