Organizatorzy    •    Kontakt                                             

Informacja Masz pytania? Skontaktuj się 

  +48 798 938 688, +48 22 435 47 20
  kontakt(@)zielentozycie.pl
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

            
Materiały graficzne ZIELONE MIASTO EUROPY
pliki do pobrania
         
>> stopka<<

zielonemiastoeuropy2022     
 
       

Informacje prasowe
 
Tam, gdzie bije puls zielonej branży

29. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA
1-3 września 2022 r., EXPO XXI Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14
Od niemal 30 lat goszczą w Warszawie najbardziej zielone w naszej części Europy targi ogrodnicze, które w 1993 r. zapoczątkowały misję popularyzowania szkółkarstwa – drzew, krzewów, bylin, pnączy – i  nieprzerwanie ją realizują. Organizatorzy – Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni – dostosowują przy tym formułę wydarzenia do dynamicznie zmieniającej się sytuacji branży oraz jej siostrzanych sektorów, poszerzając krąg uczestników i odbiorców. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA 2022 odbędzie się w dniach 1-3 września, w tradycyjnej lokalizacji, czyli w EXPO XXI Warszawa, pod hasłem „Naturalnie!”. W targach weźmie udział ponad 150 wystawców z 9 krajów, którzy zaprezentują przede wszystkim rośliny, ale także wiele innych produktów typowych dla branży ogrodniczej. Zwiedzający mogą też liczyć na ciekawy program towarzyszący wystawie.    

Naturalnie!
Hasło nadchodzącej edycji targów jest krótkie, ale wymowne. Można je interpretować na różne sposoby, mając na uwadze naturę, którą zapewniają rośliny, ogrody, tereny zieleni, czy też naturalną konieczność otaczania się przyrodą, a wreszcie – oczywistą potrzebę odwiedzenia wystawy, będącej obowiązkowym punktem w kalendarzu imprez ogrodniczych. – Spotykamy się na początku września w Warszawie? – Naturalnie!

Cenne kontakty na żywo
Po pandemicznych ograniczeniach, wzrosła rola spotkań twarzą w twarz – z biznesowymi partnerami, klientami czy finalnymi odbiorcami.
– Dwa ostatnie lata zredefiniowały profil klientów w zielonej branży – zarówno hurtowych, jak i detalicznych. Wymaga to poznawania się „na nowo” w przypadku relacji B2B oraz B2C, do czego znakomicie nadaje się Zieleń to Życie – podkreśla dyrektor wystawy Joanna Filipczak.    
 

       

Kwitnąca ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA 2021

W dniach 2-4 września w EXPO XXI w Warszawie odbyła się 28. edycja Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA.
Po roku przerwy i po niepewności związanej z sytuacją epidemiologiczną targi znowu doszły do skutku, łącząc zieloną branżę pod hasłem SPOTKAJMY SIĘ! Pomimo mniejszej skali wydarzenia, wśród wystawców i odwiedzających panowała radosna atmosfera i zadowolenie z powrotu do bezpośrednich kontaktów międzyludzkich oraz możliwości oglądania roślin i innych produktów „na żywo”. Optymizm – tak wyraźnie wyczuwany podczas wystawy – ma z pewnością także związek ze świetną koniunkturą, która ostatnio panuje w branży.

Wystawcy
W targach wzięło udział 150 firm z Polski, Holandii, Niemiec, Belgii, Francji, Danii i Włoch. Roślinom ogrodowym, które stanowią serce wystawy Zieleń to Życie, towarzyszyły elementy wyposażenia ogrodów, techniki i technologii dotyczących terenów zieleni i produkcji roślin oraz florystyka. W porównaniu z 2019 rokiem większy udział w targach mieli producenci roślin, natomiast w związku z utrudnieniami w transporcie i podróżach międzynarodowych – mniej było firm z zagranicy, w tym głównie reprezentujących florystykę.

Odwiedzający
Wystawę odwiedziło 4917 profesjonalnych gości, co stanowi 69% frekwencji z roku 2019; 90% wykorzystało do tego dwa pierwsze dni targów – czwartek i piątek. Tym razem więcej było osób z branży niż hobbystów, z którymi wystawcy spotkali się głównie w sobotę. Razem, przez 3 dni targów gościliśmy prawie 9400 osób i, pomimo utrudnień na granicach pojawili się u nas zwiedzający spoza Polski: z Belgii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Holandii, Irlandii, Litwy, Łotwy, Mołdawii Szwajcarii, Niemiec, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch, Rosji, Rumunii, Słowenii, Szwecji, a nawet Zjednoczonych Emiratów Arabskich ...ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA - łączymy zielony biznes

Już wkrótce - 2-4 września 2021 r. spotkamy się w Warszawie na 28. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA. Wystawa jest największą prezentacją roślin ozdobnych w Europie Środkowej. Odwiedzający targi będą mogli poznać ofertę ponad 139 firm z Polski, Holandii, Niemiec, Belgii, Francji, Włoch i Danii. Roślinom ogrodowym, które stanowią serce wystawy, towarzyszyć będą elementy wyposażenia ogrodów, technika i technologie dotyczące terenów zieleni i produkcji roślin oraz florystyka.

Program Wystawy dostarcza wiedzy i inspiracji biznesowych, a jego formuła jest otwarta na rozwiązywanie problemów i podawanie sprawdzonych rozwiązań – udział w wydarzeniach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji...ZIELEŃ TO ŻYCIE – spotkajmy się!

Wielkimi krokami zbliża się święto roślin i ogrodów, czyli 28. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA, która odbędzie się dniach 2-4 września 2021 r. w Warszawie. Wystawa jest największą prezentacją roślin ozdobnych w Europie Środkowej. Odwiedzający targi będą mogli poznać ofertę ponad 120 firm z Polski, Holandii, Niemiec, Belgii, Francji i Włoch. Roślinom ogrodowym, które stanowią serce wystawy, towarzyszyć będą elementy wyposażenia ogrodów, technika i technologie dotyczące terenów zieleni i produkcji roślin oraz florystyka...28. edycja ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA przeniesiona na 2-4 września 2021. W 2020 spotkamy się w formule ONLINE!

Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA łączy producentów i odbiorców wszystkich sektorów ogrodnictwa ozdobnego. Po raz 28. w dniach 3-5 września 2020 r. mieliśmy spotkać się w Warszawie. Pandemia wirusa SARS-CoV-2 i związane z nią ograniczenia pokrzyżowały jednak nasze plany.

W związku z wprowadzonymi od 6 czerwca br. regulacjami dotyczącym organizacji targów, które pozostają w konflikcie z ideą bezpośrednich spotkań targowych, a także w trosce o bezpieczeństwo i komfort wystawców oraz odwiedzających targi gości i jakość tworzonego od wielu lat wydarzenia jako jego organizatorzy - Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni zdecydowaliśmy, że 28. edycja ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA zostaje przeniesiona na przyszły rok i odbędzie się w dniach 2-4 września 2021.

baner online
 
Jednocześnie pozostajemy w przekonaniu, że promocja firmy, wymiana informacji i budowanie relacji z klientami to nieustanny proces, który nie znosi przerw i postoju. Dlatego w oparciu o nowoczesne technologie, kapitał marki „Zieleń to życie” i sieć kontaktów uczestniczących w targach firm oraz odwiedzających gości otwieramy nowy w zielonej branży format ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA ONLINE i proponujemy w nim udział Wystawcom, Partnerom i Odwiedzjącym!

Za pośrednictwem strony www.zielentozycie.pl dotrzeć będzie można do najświeższych informacji o firmach i oferowanych przez nie produktach i usługach. Prezentacje uczestników zawierać będą nie tylko informacje kontaktowe, ale też ofertę produktów i usług z funkcją wyszukiwania informacji. Pozwoli to pozyskiwanie informacji i łatwy kontakt pomiędzy wystawcami a odbiorcami. W przestrzeni online można więc będzie kreować popyt i badać reakcje klientów, reagować na pytania czy przyjmować zamówienia. Oferta uczestników będzie dostępna przez 24 h/7 dni w tygodniu. W ramach nowej odsłony wydarzenia odbędą się: Konkurs Roślin Nowości (rozstrzygnięcie 3 września), konferencja Mocno Zielone Miasto, warsztaty dla projektantów, pokazy florystyczne oraz debata na temat handlu. Część wydarzeń dostępna będzie w formie wirtualnej część hybrydowej: online i na żywo. "Wykorzystamy innowacyjne i bezpieczne narzędzia umożliwiające dostęp do oferty wystawców i kontakt z nimi, a także transfer wiedzy tysiącom wyselekcjonowanych odbiorców z Polski i zagranicy” – mówi dyrektor wystawy Agnieszka Żukowska zapraszając do śledzenia strony www.zielentozycie.pl oraz profilu wystawy w mediach społecznościowych.  

DO GÓRY