GALERIA
     •    Organizatorzy    •    Kontakt                                             

 


quota
Wystawa Zieleń to Życie jest dobrym miejscem dla urzędników miejskich. Tegoroczne hasło „Naturalny wybór” – nawiązujące do potrzeby człowieka bliskiego kontaktu z naturą, otaczania się zielenią i kwiatami – to oczywisty wybór każdego dobrego włodarza miasta…”

- Justyna Glusman - dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni w Urzędzie m.st. Warszawy


quota
Jak zwykle, Konkurs Roślin – Nowości wzbudził spore emocje podczas wystawy Zieleń to Życie. W 2019 r. jurorzy przyznali w nim 6 medali i 4 wyróżnienia (…) Wiele innych nowych lub rzadkich, ciekawych odmian bylin można było oglądać na stoiskach wystawców (np. Echinacea ‘Rainbow Apricot’ ze szkółki Dąbrowscy czy Echinacea ‘Eccentric Yellow’ z firmy Vitro Warszawa, Tradescantia ‘Sweet Kate’ ze szkółki Radzis, ogrodowe alstremerie z grupy Indian Summer ze szkółki Clematis…”

- Alicja Cecot - Pod Osłonami.plquota
Stoiska wystawców w znakomitej większości były dopracowane i bardziej przypominały ogrody niż hurtową prezentację roślin. I dobrze, bo pokazywane aranżacje nierzadko są inspiracją dla przedstawicieli centrów ogrodniczych, przedstawicieli zarządów zieleni miejskiej i w końcu odbiorców końcowych roślin. Wiele stoisk zyskało naturalistyczny charakter – zwłaszcza te, na których prezentowano byliny i ozdobne trawy.”

- Ilona Sprzączka - Ogrodinfo.pl
quota
Tegoroczna wystawa Zieleń to Życie spodobała mi się bardziej niż poprzednia. Znalazłam na niej więcej ciekawych odmian roślin, a w hali 1. (czyli tej, gdzie były wystawiane przeróżne rośliny od drzew i bylin po rośliny doniczkowe i kwiaty cięte) było jakoś tak po prostu ładniej i przyjemniej. W tym roku szukałam roślin jadalnych i atrakcyjnych dla zapylaczy. Na wystawie widziałam sporo roślin owocowych, o których napiszę osobny artykuł. Zwracałam też uwagę na aranżację stoisk. Zrobiłam mnóstwo zdjęć ciekawych roślin i ładnych stoisk (…) Cenię sobie tę wystawę za możliwość zobaczenia nowych ciekawych roślin, poznania właścicieli szkółek i – co jest najmilsze – spotkania ludzi o zielonych sercach, czyli znajomych i nieznajomych twórców internetowych związanych z ogrodnictwem…”

- Joanna Gałązka, www.offogrodniczka.blogspot.com


quota
This year’s fair slogan – Natural choice – draws attention to the organic need for people to surround themselves with greenery, and at the same time for the need to raise awareness in making decisions with respect for nature. The motto refers to the passion for flowers strongly inscribed in Polish tradition, that comprises an inseparable element of celebrating the most important occasions.”

- FloraDaily.com

 


quota
Baumschulen und Gartenbaubetriebe gaben einen vielfältigen Überblick über das Sortiment an Sträuchern, Kletterpflanzen, Stauden, Koniferen, Großbäumen, Formproben und fertigen Hecken sowie Wandbegrünungen. Auch das Angebot von fruchttragenden Pflanzen für die kommerzielle Produktion - vor allem Beerensträucher war sichtbar. Stauden und Ziergräser bleiben ein starker und sich entwickelnder Trend.”

- Gabot.de

 


quota
Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył dziś w uroczystym otwarciu 27. Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE oraz 4. FLOWER EXPO POLSKA 2019…”

- Serwis Rzeczypospolitej Polskiej - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 quota
ZIELEŃ TO ŻYCIE oraz FLOWER EXPO POLSKA, Warszawa 2019. Nowości z zakresu osiągnięć technologicznych i hodowlanych, produkty najwyższej jakości, bogaty program wydarzeń towarzyszących wypełniony pokazami, warsztatami i seminariami. To wszystko i wiele więcej będzie na Was czekać na targach ZIELEŃ TO ŻYCIE oraz FLOWER EXPO POLSKA.”

- Martyna Konieczek, Wiadomości Warszawa.naszemiasto.pl

 quota
Wybieramy Zieleń to Życie ze względu…przede wszystkim ze względu na tradycję tej Wystawy, jest to kolejna edycja. Oraz dlatego, że możemy tam spotkać ludzi zielono zakręconych, tylu w jednym miejscu, podobnych do Nas, tylu co nas ogląda w kraciastej koszuli. Nie będzie większej ilości roślin w tak małym miejscu jak tam, dlatego trzeba to wszystko rozrzedzić i rozprowadzić po ogródkach. Zainspirować się, do tego będziemy zachęcać. ”

- Michalina Trempała i Grzegorz Majda, Zielone Pogotowie.pl

 


quota
Wśród 300 wystawców i firm z 12 krajów nie mogło zabraknąć ekspertów Zarządu Zieleni m.st. Warszawy od pielęgnacji zieleni oraz tworzenia bogatych przyrodniczo przestrzeni publicznych. …”

- Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

 

 

DO GÓRY