Organizatorzy    •    Kontakt                                             

KONKURS ROŚLIN NOWOŚCI


Organizatorem Konkursu jest Związek Szkółkarzy Polskich oraz Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o.

Przedmiotem Konkursu są rośliny wieloletnie (drzewa, krzewy, pnącza, krzewinki oraz byliny) ze stref klimatycznych USDA 1 – 7b.

Do udziału w Konkursie zapraszamy firmy uczestniczące w platformie promocyjnej ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA ONLINE oraz producentów, hodowców, twórców nowych odmian nie biorących w niej udziału, którzy chcieliby upowszechnić swoje rośliny i zaoferować je szerokiemu gronu odbiorców.


Celem Konkursu jest promocja firm oraz zgłaszanych przez nie nowości roślinnych, które powinny być „nowe”, tj. właśnie wprowadzane do produkcji, uprawiane w Polsce nie dłużej niż 5 lat, bądź powracające na rynek po bardzo długiej przerwie oraz nie mogą być to rośliny zgłaszane do poprzednich edycji Konkursu Roślin Nowości. Ze względu na internetowy charakter konkursu podstawą dla decyzji międzynarodowego jury będą wyczerpujące informacje o zgłaszanych taksonach i dokumentacja fotograficzna. Materiały te będą także stanowiły podstawę dalszej promocji (szczegóły w REGULAMINIE).

 

Portrety roślin wraz z informacją o podmiocie zgłaszającym roślinę do konkursu są zamieszczane:

zielony haczyk na stronach internetowych Związku Szkółkarzy Polskich oraz ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA ONLINE,

zielony haczyk w Wirtualnym Informatorze wysłanym do 31 000 branżowych odbiorców,

zielony haczyk w postach na Facebooku na profilach ZSzP i ZIELEŃ TO ŻYCIE,

zielony haczyk na e-katalogroslin.pl, który tylko w maju 2020 odwiedziło ponad 730 tys. użytkowników,  

zielony haczyk wyeksponowane na posterach o formacie A1 w ogólnodostępnym publicznym terenie w Warszawie w dniach 10-30 września 2020 r.

zielony haczyk promowane w magazynach ogrodniczych, także w formie specjalnych dodatków, oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

Informacja o nagrodzonych i wyróżnionych roślinach zostanie:

 

strzalka   przekazana branżowym wydawnictwom ogrodniczym w Polsce: AVT, Abrys, Media Expets, Burda Media, Hortpress, Plantpress oraz czołowym mediom zagranicznym, jak na przykład DeutscheBaumschule, FloraCulture International, Floral Daily, Horti Daily,

strzalka   udostępniona mediom poradnikowym, lifestylowym oraz blogerom zajmujących się tematyką ogrodniczą,

strzalka   opublikowana w Katalogu Szkółek Związku Szkółkarzy Polskich 2021, wydawanym w nakładzie 4 000 egzemplarzy i dystrybuowanym wśród profesjonalistów, a sylwetka rośliny nagrodzonej złotym medalem będzie widniała na jego okładce.

 

 

 


      

     

>>szczegółowe informacje o historii konkursu na stronie www.zszp.pl<< 

 

 

 

DO GÓRY