Organizatorzy    •    Kontakt                                             

KONKURS ROŚLIN NOWOŚCI

Rośliny nagrodzone na konkursie w latach 2004 - 2020:


ZŁOTYM MEDALEM

• Acer platanoides 'Warmia' ze Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych GURSZTYN (2019)
• Actinidia arguta HOKEY POKEY® ze szkółki CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy (2020)
• Astilbe
COLOR FLASH 'Beauty of Ernst' 
z OGRODY O ZIELONYCH PROGACH - Szkółka Bylin, Przemysław Godlewski (2017)
• Berberis thunbergii
'Dart's Red Lady'
ze Szkółki Roślin Ozdobnych Krystyna Hom)a-Kosakowska (2005)
• Campsis ×tagliabuana SUMMER JAZZ TM FIRE 'Takarazuka Fresa' PBR ze szkółki Szkółkarstwo Ozdobne OLSZEWSCY (2015)
Clematis 'Krakowiak' PBR ze szkółki CLEMATIS Sz. Marczyński, W. Piotrowski Szkółka Pojemnikowa s.j. (2011)
• Clematis ‘Stefan Franczak' ze szkółki CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy (2014)
• Cotoneaster 'Ursynów' z Gospodarstwa Szkółkarskiego Łazuccy (2005)
• Empetrum nigrum 'Bernstein' z firmy Szkółkarstwo Ozdobne Danuta i Adam Ulińscy (2005)
• Leucothoe fontanesiana 'MAKIJAŻ' ze Szkółki Krzewów Ozdobnych DENDROFARMA  (2006)
• Liriodendron tulipifera ‘Edward Gursztyn’ ze Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych GURSZTYN (2010)
• Magnolia kobus ‘Isis' PBR ze Szkółki SZMIT (2014)
• Miscantus sinensis ‘Memory’ ze szkółki DAGLEZJA Artur Maj Szkółka Roślin Ozdobnych (2016)
• Quercus 'Monument' ze szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław Szmit (2009)
• Parrotia persica PERSIAN SPIRE® ‘JLPN01’ PBR ze Szkółki PIECH
Picea pungens ‘The Blues’ ze Szkółki Roślin Tomżyński (2012)
• Rosa ‘Anisade’ ze Szkółki Krzewów Ozdobnych Bogdan HAJDROWSKI (2013)
• Sorbus 'Flanrock' AUTUMN SPIRE ze szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław Szmit (2008)
Spiraea betulifolia ‘Tor Gold’ PBR ze szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław Szmit (2012)
• Ulmus 'Camperdownii' ze Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Renaty i Józefa Puzoń (2004)
• Weigela florida LIME MONSTER 'BRS1'PBR ze Szkółki SZMIT (2018)


SREBRNYM MEDALEM

• Berberis x media 'Red Jewel' ze Szkółki Roślin Ozdobnych Krystyna Homa-Kosakowska (2005)
• Calluna vulgaris 'Larissa' ze Szkółki Roślin Wrzosowatych Magdaleny i Marka Majewskich (2004)
• Clematis 'Królowa Jadwiga' ze szkółki Clematis, Sz. Marczyński, W.Piotrowski, Szkółka Pojemnikowa s.j. (2009)
• Clematis 'MAZOWSZE' ze Szkółki Pojemnikowej CLEMATIS, Szczepan Marczyński, Władysław Piotrowski s. j. (2006)
• Clematis 'MAZURY' ze Szkółki Pojemnikowej CLEMATIS, Szczepan Marczyński, Władysław Piotrowski s. j. (2006)
• Erica x griffithsii 'Jacqueline' ze Szkółki Roślin Ozdobnych Anna i Roman Kowalscy (2005)
• Hedera helix 'Profesor Seneta' ze szkółki Acrocona Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna Widaj (2007)
• Heuchera 'Southern Comfort’ z PLANTPOL Produkcja i Hodowla Roślin Ozdobnych (2010)
Hydrangea paniculata
MAGICAL CANDLE ‘Bokraflame’ PBR z Gospodarstwa Szkółkarskiego Wróblewscy (2012)
Physocarpus opulifolius LITTLE DEVIL® 'Donna May' PBR ze szkółki Pepinieres MINIER S.A. (2011)
• Picea pungens 'Sleszyn' ze Szkółki Drzew i Krzewów Ewa i Bartłomiej Ważyńscy (2008)
• Pinus nigra ‘Oregon Green’ ze Szkółki Roślin Ozdobnych DAGLEZJA (2010)
• Tilia x platyphyllos 'Fastigiata' z Gospodarstwa Rolniczo-Szkółkarskiego Kazimierz Kulas (2005))


BRĄZOWYM MEDALEM

• Alnus spaethii ze szkółki Hurtowa sprzedaż roślin - Grąbczewscy (2005)
• Andromeda polifolia 'Blue Ice' ze Szkółki Roślin Wrzosowatych Magdaleny i Marka Majewskich (2004)
• Buddleja 'Blue Chip' ze Szkółki Krzewów Ozdobnych Bogdan HAJDROWSKI (2010)
• Clematis alpina ‘Stolwijk Gold’ z CLEMATIS Szkółka Pojemnikowa Szczepan Marczyński, Władysław Piotrowski (2010)
• Hippophaë rhamnoides 'Hikul' z Gospodarstwa Szkółkarskiego Łazuccy (2008)
• Hydrangea paniculata GREAT STARR 'La Vasterival' ze szkółki Pepinieres Minier (2007)
• Larix decidua 'JAN' ze Szkółki Ogrodniczo - Rolniczej PUZOŃ Józef (2006)
Perovskia atriplicifolia
LACEY BLUE ‘Lisslitt’ PBR z Gospodarstwa Szkółkarskiego WRÓBLEWSCY (2012)
• Picea glauca 'DENDROFARMA GOLD' ze Szkółki Krzewów Ozdobnych DENDROFARMA (2006)
Populus deltoides 'Purple Tower' PBR z Gospodarstwa Szkółkarskiego WRÓBLEWSCY Zenona Wróblewska (2011)
• Rhododendron Pa ze Szkółki Krzewów Ozdobnych Krzysztof Bielicki (2005)
Rudbeckia fulgida var. sullivantii ‘Little Goldstar’ PBR z Gospodarstwa Specjalistycznego Panek (2012)
• Sorbaria sorbifolia 'SEM' ze Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław SZMIT (2006)
• Syringa vulgaris ROSE DE MOSCOU ze szkółki Pépinieres Minier S.A (Francja) (2009)
Taxus ×media KAZIO ‘Komsta1’ z Gospodarstwa Szkółkarskiego Komsta (2012)
• Thuja occidentalis JANED GOLD ze Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych KUBIK (2008)
• Tilia platyphyllos 'Zelzate' z De Martelaer Nurseries (2008)


Wyróżnienia

Abies koreana ‘Kohout’s Icebreaker’ PBR ze Szkółki Krzewów Ozdobnych Jolanta i Jan Nowaczyk (2012)
• Acer ORIENTALIA ® ‘Minorient’ z Pepinieres MINIER S.A. (2010)
• Aster
CROWN FORTUNA
z Gospodarstwa Specjalistycznego Panek (2007)
• Betula utilis 'Long Trunk' ze Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław Szmit (2009)
Clematis 'Beautiful Bride' PBR ze szkółki CLEMATIS Sz. Marczyński, W. Piotrowski Szkółka Pojemnikowa s.j. (2011)
• Clematis 'Bieszczady' ze Szkółki Clematis Sz. Marczyński, W. Piotrowski, Szkółka Pojemnikowa s.j . (2007)
• Clematis 'Nina' z Clematis Sz. Marczyński, W. Piotrowski, Szkółka Pojemnikowa s.j . (2010)
• Cortaderia selloana 'Comet' z BREMER GUDRUN PFLANZENHANDEL (2005)
• Cottinus coggygria 'Follis Purpureis' ze szkółki Gospodarstwo Szkółkarskie Lucjan i Grzegorz Kurowscy (2004)
Forsythia
×intermedia MIKADOR® ‘Minfor6’ PBR z Pepinieres MINIER S.A. (2012)
Hibiscus
‘Midnight Marvel’ ze Szkółki Plantpol Sp. z o.o. (2012)
• Juniperus horizontalis 'Blue Chip' ze szkółki Wojciech Grąbczewski Szkółka Runów (2004)
Quercus petraea ‘Włodzimierz Seneta’ ze Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych, Joanna i Bronisław SZMIT (2012)
Quercus  robur 'Posnania' ze Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych, Joanna i Bronisław SZMIT (2011)
• Rhus typhina TIGER EYES zgłoszony przez firmę Plantmar Mariusz Lewandowski (2009)
Salvia nemorosa ‘Pink Field’ PBR ze szkółki Vitroflora (2012)
• Sorbus ‘Rubinovaja’ ze Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław Szmit (2010)
• Spiraea japonica 'Golden Carpet' ze Szkółki Roślin Ozdobnych inż. Zbigniewa Byczkowskiego (2007)
Symphoricarpos MAGICAL GALAXY ‘Kolmgala’ PBR ze Szkółki Roślin Ozdobnych Emil Homa, Krystyna Homa-Kosakowska (2012)
Taxus ×media 'Oliwka' ze szkółki ACROCONA Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna Widaj (2011)

 

 

DO GÓRY