GALERIA
     •    Organizatorzy    •    Kontakt                                             

Egzamin florystyczny i wystawa prac


Podyplomowe Studia Florystyka – Sztuka Układania Kwiatów, SGGW

Studenci mieli za zadanie wykonanie 4 kompozycji w ściśle określonym czasie pod okiem sędziów.

Pierwszą pracą była duża forma florystyczna, której tegoroczny temat „Świat tropików” nawiązywał do wykorzystania roślin pochodzących z ciepłych stref klimatycznych, najczęściej u nas uprawianych jako doniczkowe do dekoracji wnętrz.
Kolejna praca to wiązanka ślubna i dekoracja stołu.
Ostatnim zadaniem jest bukiet wiązany w ręku.

egzamin florystyczny

Wszystkie prace oceniane były w poszczególnych kategoriach, a pod uwagę brany pomysł, kolor, kompozycja i technika wykonania.

Temat przewodni sprawił, iż studenci nawiązywali do najważniejszego elementu kompozycji czyli rośliny – każdego jej fragmentu, począwszy od korzenia, przez ciekawe pędy po różnorodne kwiaty i owoce.

Głównymi bohaterami były kwiaty cięte oraz zielone dodatki, zaprezentowane zostały również rośliny doniczkowe, w tym epifity, których ojczyzną są tropikalne lasy deszczowe.
egzamin
egzamin
egzamin
egzamin

egzamin
Podyplomowe Studia Florystyka – Sztuka Układania Kwiatów prowadzone są od 16 lat w Katedrze Roślin Ozdobnych na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie. W tym czasie wypromowano 213 osób.

Studia kierowane są do absolwentów Uczelni Wyższych wszystkich kierunków (z tytułem licencjata, inżyniera i magistra).

Zajęcia odbywają się w cyklu 10 zjazdów 3-dniowych (piątek-niedziela) raz w miesiącu. Na każdym zjeździe odbywają się zajęcia z roślinoznawstwa, zasad kompozycji, fizjologii posprzętnej i zajęcia praktyczne obejmujące wszystkie zagadnienia związane z projektowaniem i tworzeniem kompozycji roślinnych, od bukietów okolicznościowych poprzez duże formy, wiązanki ślubne do kompozycji w naczyniu. Wykonywane są także aranżacje świąteczne, żałobne i z wykorzystaniem roślin doniczkowych.

Zajęcia kończą się egzaminem teoretycznym i praktycznym połączonym z wystawą prac – w tym roku na targach FLOWER EXPO POLSKA i ZIELEŃ TO ŻYCIE.


DO GÓRY