Organizatorzy    •    Kontakt                                             

W tym roku inaczej niż dotychczas zapraszamy naszych gości, sympatyków i wszystkich zainteresowanych do platformy ONLINE
WYŁĄCZNIE ONLINE:

    
Ogólnopolska Konferencja MOCNO ZIELONE MIASTO
„BRAK I NADMIAR WODY – PRZYSTOSOWANIE”

3 września (czwartek), 1100-1400, wstęp wolny
Warszawa, ul. Ogrodowa 58


Wpływ zmian klimatycznych i rosnąca świadomość mieszkańców to dzisiejsze wyzwania stojące przed miastami. Długotrwała susza i jednocześnie narastający problem skutków nawalnych deszczy, a także rosnące oczekiwania mieszkańców, którzy wymagają dobrej jakościowo i dostępnej zieleni to jedne z bardziej konkretnych problemów, jakie rozwiązywać powinni dziś zarządzający miastami, specjaliści odpowiedzialni za zarządzanie, projektowanie i utrzymanie terenów zieleni.

Tegoroczna edycja zainicjowanej w 2000 r. przez Agencję Promocji Zieleni i Związek Szkółkarzy konferencji na temat zieleni publicznej skoncentruje się na tematyce wody i zielonego tworzywa. Sposoby radzenia sobie z wodą jej brakiem lub nadmiarem, a także planowanie systemu retencji powierzchniowej, elementy wchodzące w jego skład, ich efektywność i aspekty ekonomiczne. Odpowiedzi na te zagadnienia wraz z praktycznymi wskazówkami na co zwrócić uwagę projektując i zamawiając obiekty retencyjne znajdziecie Państwo podczas konferencji. Zielonym inwestycjom przyjrzymy się także od strony roślinnej proponując oprócz konkretnego doboru w zakresie drzew, traw, bylin i róż także praktyczne narzędzia i sposoby, które pozwolą na eliminację błędów i zwiększą efektywność ogrodniczo-krajobrazowych przedsięwzięć. Zaprezentujemy sprawdzone realizacje, a podpowiedzi ekspertów będą inspiracją do działania i wprowadzania zmian we „własnym podwórku”.

Spotykamy się tym razem w formie hybrydowej – „na żywo” w sali konferencyjnej (liczba osób ograniczona) oraz w przestrzeni online – relacja w czasie rzeczywistym w Internecie.

  
 


Spotkanie kierujemy do:
• ogrodników miejskich, inspektorów i specjalistów z Wydziałów Ochrony Środowiska, Komunalnych i Inwestycyjnych, odpowiedzialnych za zieleń publiczną w miastach i gminach • architektów krajobrazu • przedstawicieli firm urządzających i pielęgnujących tereny zieleni • administratorów i zarządzających zielenią w zespołach mieszkaniowych

 


Warsztat Architekta Krajobrazu
System Powierzchniowej Retencji Miejskiej (SPRiM) w praktyce projektowej.


3 września (czwartek), 1500-1700, udział płatny
Warszawa, ul. Ogrodowa 58


Praktyczne aspekty projektowania i realizacji Systemów Powierzchniowej Retencji Miejskiej oraz powiązane z tym kwestie formalne. Analiza dokumentacji projektowej konkretnych rozwiązań techniczno-projektowych wdrożonych w różnej skali na Pomorzu, a także pytania i dyskusja nad problemami postawionym przez uczestników. Warsztat poprowadzi dr Joanna Rayss inż. arch. krajobrazu, ekspert w zakresie wdrażania elementów Zielonej Infrastruktury Miasta oraz Systemów Powierzchniowej Retencji Miejskiej jako narzędzi w adaptacji do zmian klimatu. Specjalizuje się w projektowaniu terenów publicznych, zieleni osiedlowej oraz rozwiązań z zakresu Nature Based Solutions. Członkini Zarządu Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu (sak.org.pl).
W zajęciach „na żywo”, które odbędą się w Warszawie z zachowaniem wszelkich obowiązujących zasad sanitarnych, może wziąć udział 20 osób.

 


Spotkanie kierujemy do:
• ogrodników miejskich, inspektorów i specjalistów z Wydziałów Ochrony Środowiska, Komunalnych i Inwestycyjnych, odpowiedzialnych za zieleń publiczną w miastach i gminach • architektów krajobrazu • przedstawicieli firm urządzających i pielęgnujących tereny zieleni • administratorów i zarządzających zielenią w zespołach mieszkaniowych

 


FLORYSTYCZNE INSPIRACJE
z Moniką Bębenek

4 września (piątek), 1000-1130, wstęp wolny
online


Pełna charyzmy laureatka wielu nagród, vice Mistrzyni Polski we florystyce, sędzia międzynarodowy w sztuce florystycznej, właścicielka kwiaciarni i zamiłowana nauczycielka florystyki podzieli się swoją miłością do kwiatów i natury przedstawiając propozycje kompozycji roślin ogrodowych i łąkowych z wyrafinowanymi kwiatami ciętymi z salonów. Poszukująca nowych rozwiązań, lubiąca odkrywać i zaskakiwać i tym razem zaprosi nas do swojego świata, gdzie królują emocje i kwiaty z całą ich nieidealnością, ulotnością i delikatnością…
Spotkanie kierujemy do:
• florystów, pracowników i właścicieli kwiaciarni, organizatorów imprez okolicznościowych, miłośników kwiatów i dekoracji wnętrz

fffff


Warsztat Architekta Krajobrazu
„OGRÓD PRZYDOMOWY - NOWE SPOJRZENIE, WYZWANIA I SZANSE”

4 września (piątek), 1000-1400, udział płatny
Warszawa, ul. Ogrodowa 58


Warsztaty poprowadzi Agnieszka Hubeny-Żukowska – projektantka ogrodów, podróżniczka, dziennikarka i artystka. Przeprowadzi uczestników przez proces projektowania, który przyniesie efekt w postaci dobrze funkcjonującego i pięknego ogrodu, dający inwestorowi poczucie radości i satysfakcji.

W zajęciach „na żywo”, które odbędą się z zachowaniem wszelkich obowiązujących zasad sanitarnych, może wziąć udział 20 osób.Spotkanie kierujemy do:
• projektantów, architektów krajobrazu, ogrodników i pasjonatów zielonych przestrzeniDebata - WIEDZA DLA HANDLU
„NOWA RZECZYWISTOŚĆ - NOWE ZAGROŻENIA, WYZWANIA, MOŻLIWOŚCI”

4 września (piątek), 1300-1500, wstęp wolny
online


Tegoroczne spotkanie osób aktywnych w branży handlu ogrodniczego przyjmie postać debaty transmitowanej online. Skupimy się na wymianie doświadczeń i pomysłów dotyczących głównie nowej rzeczywistości z Covid-19, a zawłaszcza przewartościowaniu priorytetów, problemach z zatowarowaniem czy lokalnym charakterem dostaw i spróbujemy wyciągnąć wnioski na przyszłość. Kolejną omawianą kwestią, nie przez przypadek poruszaną we wrześniu będzie aktywizacja jesiennej sprzedaży, a przy okazji nowe trendy i możliwości dotarcia do klienta. Warto też pochylić się nad wskazanymi w ankietach zaletami centrów w porównaniu z sieciami – jakością i rozpiętością asortymentową roślin, kompetentną i przyjazną obsługą – jak można je rozwinąć, które działania mogą dołączyć do listy atutów?

Poznamy różne punkty widzenia, diagnozy i pomysły ekspertów z Polski i zagranicy. W debacie wezmą udział specjaliści związani ze sprzedażą detaliczną i hurtową, produkcją roślinną oraz konsultacją i wsparciem handlu.


Debatę kierujemy do:
• właścicieli i pracowników centrów ogrodniczych • kupców, kierowników i pracowników działów "Ogród" sieci budowlano-ogrodniczych • szkółkarzy dostarczających rośliny i prowadzących własne punkty sprzedaży detalicznej

DO GÓRY