Organizatorzy    •    Kontakt                                             

jozef rokosza

Szanowni Państwo,

W imieniu komitetu organizacyjnego na czele z panią Barbarą Siedlicką zapraszamy wszystkich, którzy znali, cenili i lubili dr. Józefa Rokoszę (12.09.1928- 8.11.2020) na inaugurację „Ławeczki Pamięci” jemu poświęconej. Uroczystość odbędzie się 3 września o godz. 12.00 w Parku Ursynowskim SGGW, przy dawnym Bloku Ogrodniczym (zwanym obecnie „ósemką”). Ławeczka będzie ustawiona w sąsiedztwie miłorzębu, który przed laty sprowadził i posadził doktor oraz w pobliżu dębu Józef.

Dr Józef Rokosza wykształcił pokolenia ogrodników i architektów krajobrazu, i corocznie gościł na wystawie ZIELEŃ TO ŻYCIE, na której wśród znajomych i przyjaciół, jak on kochających przyrodę, czuł się jak u siebie. W 2018 roku Związek Szkółkarzy Polskich przyznał panu Józefowi Rokoszy Honorowy Laur za wybitne osiągnięcia w krzewieniu wiedzy i pasji roślin ozdobnych, wręczony podczas uroczystego otwarcia targów.

Szczególne podziękowania za wsparcie przedsięwzięcia i uproszczenie wszelkich procedur organizatorzy składają władzom SGGW, a zwłaszcza panu prorektorowi – profesorowi Kazimierzowi Tomali.

Informacje organizacyjne:

Dzięki przychylności władz uczelni, w sobotę, 3 września, od godziny 10.00 do 15.00 będzie można wjechać na teren SGGW samochodem. Otwarta też będzie Aula Kryształowa oraz towarzyszący jej barek, gdzie goście uroczystości będą mogli wypić kawę, herbatę lub zjeść mały lunch.

Na uroczystości będzie obecny fotograf (możliwość zamówienia zdjęć).

W tym samym dniu odbędzie się zjazd rocznika 1967/72, którego honorowym i dożywotnim dziekanem był Józef Rokosza.

DO GÓRY