Organizatorzy    •    Kontakt                                             

Produkty

Berberis thunbergii 'Orange Ice' PBR

Berberis thunbergii 'Orange Ice' PBR

Berberys Thunberga 'Orange Ice' to karłowy krzew liściasty. Dorasta do 0,7 m wysokości i ok. 0,4 m szerokości. Jest to odmiana zwarta i kolumnowa.

Liście otoczone złota obwódką, mają barwę intensywnie pomarańczową. Jesienią przebarwiają się w jaskrawe odcienie czerwieni. W maju na roślinie pojawiają się żółte, drobne kwiaty. Od września można zauważyć na krzewie typowe dla gatunku czerwone owoce (jagody), które zimą są pokarmem dla ptaków.

Roślina preferuje stanowisko słoneczne lub półcieniste, gdzie będzie ładnie i równomiernie się wybarwiała. Dobrze sprawdzi się także na umiarkowanie wilgotnej, przepuszczalnej glebie. U odmiany tej zaleca się cięcie, które pozwala na utrzymanie zwartego pokroju i zagęszczenie rośliny. Jest mrozoodporna.

Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, odmiana idealnie sprawdzi się w małych przydomowych ogrodach, a także w pojemnikach na balkonach i tarasach. Może być sadzona pojedynczo lub w wielobarwnych kompozycjach kolorystycznych. Wykorzystywana jest również na obwódki rabat.

Berberys Thunberga 'Orange Ice' został odznaczony Srebrnym medalem w Konkursie Roślin Nowości Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE w 2016 r.

 
DO GÓRY