Organizatorzy    •    Kontakt                                             

ORGANIZACJE, STOWARZYSZENIA I INSTYTUCJE

Aflopark

  O FIRMIE

 

Aflopark to dwa prywatne ogrody o łącznej powierzchni  pięciu hektarów.  Pierwszy, mniejszy ogród został otwarty w czerwcu 2020 a  drugi znacznie większy o powierzchni ponad 4 hektarów został udostępniony zwiedzającym w kwietniu 2021 r.

 

Ogrody powstały na prywatnym terenie należącym do rodziny Furmanów i w tej części Polski są największymi prywatnymi ogrodami udostępnianym publiczności.

Prace  ruszyły w 2019 roku. Pieczę nad wszystkimi roślinami sprawuje architekt krajobrazu – Łukasz Tarapacz, który od kilkunastu lat jest nie tylko ogrodnikiem rodziny, a także należących do niej firm Aflofarm i Aflopa.

 

Aflopark to miejsce w którym brakuje  atrakcji.

Miłośnicy ogrodów docenią tysiące gatunków roślin i zachwycające rozmiarem imponujące kolekcje kwiatowe. Dla nich zaplanowane zostały warsztaty ogrodnicze i spotkania z  osobami, które o roślinach i ich uprawie wiedzą wszystko.

 

Z kolei wszyscy którzy  co dzień żyjąc w zatłoczonych i zabieganych  miastach,  chcieliby  zwolnić tempo i po ciężkim dniu zrelaksować się w otoczeniu pięknej przyrody mogą potraktować ogród jako zieloną oazę pomiędzy dwoma miastami.  Propozycją dla nich będą  koncerty w pięknej ogrodowej altanie, kolacje z winem czy śniadania na trawie.

 

Ogrody zostały zaaranżowane w taki sposób by przez cały czas można było podziwiać kwitnące kwiaty, a piękne trawniki zachęcają do spacerów na boso.

 

  ZDJĘCIA - autor: Zielona Bombonierka, Bożka Piotrowska

 

 

   FORMULARZ KONTAKTOWY

 
Proszę wypełnić wszystkie pola oznaczone *
 
DO GÓRY