Organizatorzy    •    Kontakt                                             


Alicja Maj

Alicja Maj absolwentka kierunku Architektura Krajobrazu w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (studia inżynierskie). Kontynuuje naukę na stopniu magisterskim. Wraz z rodziną prowadzi szkółkę traw ozdobnych oraz iglaków szczepionych Daglezja Artur Maj. Ponadto rodzinnie prowadzi ogrody pokazowe w Rykach - Majowe Ogrody, w których znajduje się m.in. Kolekcja Narodowa rodzaju Miscanthus.  Autorka Vademecum Traw, czyli internetowej encyklopedii traw ozdobnych zawierającej liczne opisy i zdjęcia. Współautorka książki "Miskanty giganty wśród traw" wraz z Arturem Majem. Projektuje zieleń przydomową, głównie ogrody naturalistyczne. Występuje w telewizyjnych programach ogrodniczych. Pasjonatka i kolekcjonerka traw ozdobnych i bylin.
 
TEMAT: Trawy ozdobne w ogrodach naturalistycznych.
 
- Zastosowanie traw z myślą o naturalnym wyglądzie ogrodu.
- Przykłady nasadzeń w ogrodach świata.
- O czym należy pamiętać wprowadzając trawy do ogrodu naturalistycznego?
- Polecane gatunki i odmiany.

anna struk2022

Anna Struk brand manager Bio-Lider twórca marki Biology for Garden. Z branżą ogrodniczą związałam się niemal 14 lat temu, zaczynając swoją przygodę w Polskiej Grupie Ogrodniczej, która otworzyła mi drogę do edukacji i eksplorowania tematu produktów do pielęgnacji roślin.
Dziś doskonale znam potrzeby Klientów i trendy, które wyznacza nam chęć posiadania naturalnej przestrzeni, w której możemy się zrelaksować, bez względu na to, czy jest to salon pełen kwiatów doniczkowych, balkon kolorowych pelargonii i surfinii, czy soczysty zielony trawnik w ogrodzie otoczony pachnącymi rabatami.  
Swoje doświadczenie zdobyłam najpierw jako przedstawiciel handlowy w rozmowach z właścicielami Centrów ogrodniczych, a później tworząc produkty dla marki TARGET oraz prowadząc szkolenia z zakładania i pielęgnacji trawników.
Znajomość branży tzw. hobby garden we wszystkich jej obszarach pozwoliła mi podjąć współpracę z firmą Bio-Lider, która zaowocowała stworzeniem marki Biology for Garden. Kompleksowej serii probiotyków dla roślin i gleby dzięki której możemy zadbać o wszystkie rośliny i cieszyć się pięknym i bezpiecznym ogrodem.
 
TEMAT: Ogród w biologicznym rytmie natury
 
Kompleksowe wsparcie pożytecznych bakterii  - probiotyki dla roślin i gleby.
1.    Równowaga mikorbiologiczna  - odpowiednie środowisko roślin
2.    Stymulacja i wzrost – wszystko zaczyna się od korzeni
3.    Pobieranie składników pokarmowych – żyzna gleba
4.    Bujne kwiaty, soczysta zieleń i wzrost ze smakiem – rośliny ozdobne oraz warzywa i owoce
5.    Trawnik bez chemii – bezpieczny dla dzieci i zwierząt
6.    Naturalna odporność – przeciwdziałanie czynnikom stresowym

koty2022

Małgosia Karczewska, stylistka roślinna, autorka książki "Kocia dżungla", blogerka roślinna, znana jako Ogród w doniczkach
Nazywam się Gosia i jestem roślinomaniaczką od dziecka. Już jako mała dziewczynka zrywałam kwiaty gdzie popadnie i robiłam z nich bukieciki, wianuszki, zupki i inne dania. W moim rodzinnym domu zawsze panowała prawdziwa dżungla. Najwięcej roślin mieliśmy zawsze w salonie, gdzie szeflery sięgające sufitu były standardowym widokiem, ale w innych pokojach również było zielono.

Od kilku lat na moim blogu ogrodwdoniczkach.pl i profilu na Instagramie i Facebooku @ogrodwdoniczkach dzielę się moim doświadczeniem i zamiłowaniem do roślin domowych, własnych warzyw i owoców, kwiatów i różnych mieszkańców mojego ogrodu. Jestem też typową kocią mamą (sztuk 4), która ma kota na punkcie własnych kotów.

Niedawno wydałam książkę pt. "Kocia dżungla", w której opisuję 40 roślin domowych nietoksycznych dla kotów, ich warunki uprawy i pielęgnacji (klasyfikacja roślin toksycznych według Aspca). Ponadto opisuję moją historię o tym jak dowiedziałam się o istnieniu roślin domowych toksycznych, dlaczego to takie ważne żeby zwrócić uwagę na rośliny, które mamy w domu przy kotach, czy nawet psach i małych dzieciach. Część o toksynach zaopiniowała mi lekarka weterynarii. W książce dzielę się też poradami dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z roślinami, mam też parę sprawdzonych rad jak uchronić rośliny domowe przed kotami.
Moją książką pragnę zwiększyć świadomość istnienia takich roślin i ich czasem nieodwracalnych skutków na zdrowie kotów.
I muszę przyznać, że nie wierzę w istnienie "zielonej ręki" :) Z doświadczenia wiem, że każdy z nas jest w stanie nauczyć się opiekować roślinami, jeśli tylko otrzyma odpowiednie wskazówki.
Jestem właścicielką firmy Ogród w doniczkach, oferującej usługi doboru i stylizacji roślin domowych, tarasowych i balkonowych do domu i do biura.

 
TEMAT: Kocia Dżungla
 
W holu, na stoisku Kocia dżungla podzielę się moją wiedzą o roślinach doniczkowych, tu głównie nietoksycznych dla kotów. Będziemy rozmawiać o domowych dżunglach i zasadach pielęgnacji roślin domowych. Oprócz wiedzy pragnę pokazać, jak można zaaranżować rośliny we własnych domach i przekazać dlaczego warto otaczać się roślinami. Będzie można także porozmawiać o mojej książce "Kocia dżungla", czyli pierwszej książce poświęconej w całości tematowi nietoksycznych dla kotów roślin domowych.
 

jszaniawska2022

Joanna Szaniawska - właścicielka szkółki roślin ozdobnych Acrocona, która istnieje prawie 40 lat. Jestem kolejnym pokoleniem ogrodników - byli nimi moi dziadkowie i rodzice.
Ogrodniczą pasją zarażone są również moje córki, z którymi razem pracujemy w rodzinnym gospodarstwie. Prywatnie pasjonują mnie podróże i fotografia, jestem zakochana w tangu argentyńskim i we wnukach.

TEMAT : Cisy - rośliny do zadań specjalnych.

- niezwykłe cechy cisów - co mogą i co my możemy z nimi zrobić
- warunki uprawowe
- możliwości wykorzystania, zestawianie z innymi roślinami

jszaniawska2022b


watercolor

Podczas trzech dni Międzynarodowej wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE można będzie zobaczyć obrazy Jolanty Drozd i Krystyny Lubanski na Stoisku – Flora Watercolor J&K
Można też będzie uczestniczyć w warsztatach malarskich, pokazach-demo posłuchać, zdobyć wiele ciekawych informacji na temat akwareli.
I chociaż tematy botaniczne pojawiają się w sztuce od wieków, to nie każdy akwarelista ma odwagę, by się z nimi zmierzyć. Ta tematyka zawsze inspirowała malarzy, ale współczesny odbiorca oczekuje czegoś więcej niż realizm to właśnie odnajdziemy w obrazach obu artystek

Jolanta – malarka-akwarelistka, ilustratorka i kaligrafka. Zawodowo zajmuje się wystawiennictwem, projektowaniem graficznym i ilustracją. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików oraz Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Jako projektantka i grafik od wielu lat współpracuje z Agencją Promocji Zieleni i Związkiem Szkółkarzy Polskich, a ostatnio z Ogrodami Zamku Królewskiego w Warszawie. Nic więc dziwnego, że natura stała się ważnym tematem jej akwarel. Na jej obrazach pełnych światła, powietrza, rośliny żyją zatrzymane w odwiecznym ruchu ku słońcu, krzyczą kolorem i radością. Jest w tych akwarelach odwaga, a jednocześnie precyzja.

Krystyna – akwarelistka, często prowadzi warsztaty na terenie Polski i demo-malowanie przed publicznością, podczas których malując opowiada o swojej pasji. Od 2018 roku ma swój kanał wideo na Youtubie – Spotkania przy akwareli. Jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich SAP. W swoim malarstwie lubi przypadek, doszukiwanie się w plamach form i tego co daną roślinę określa, Jej malarstwo akwarelowe to swoisty ogród sztuki, bo tak jak w ogrodzie, mnóstwo w tych obrazach zaskoczeń, sposobności do odkrywania, wreszcie… piękna.


Rynek Hurtowy Bronisze  - stoisko nr 78

 

bronisze1wrzesnia

1 września 2022

„Bukiety i kompozycje kwiatowe w połączeniu z owocami i warzywami”. Pięknie, kolorowo i apetycznie w wykonaniu mistrza florystyki Andrzeja Wyrzykowskiego. Mini pokaz w trzech odsłonach:

Godziny pokazów: 10.00 - 11.30, 12.00 – 13.30, 14.00 – 15.30

2 września 2022

Spotkanie z florystą. W naszym kąciku porozmawiacie o wszystkich problemach nurtujących środowisko jak i o aktualnych trendach obowiązujących w światowej florystyce, o tym co było największym wydarzeniem roku 2022 i o tym co czeka nas w przyszłości.

Godziny dyżuru Pani Marioli Miklaszewskiej : 10.00 – 11.30, 12.00 – 13.30 i 14.00 – 15.30

bronisze3wrzesnia

3 września 2022

„Oczywiste, nieoczywiste rośliny w nasadzeniach domowych, tarasowych” w wykonaniu niesamowitego duetu mistrzów sztuki ogrodniczej i florystycznej Małgorzaty Mastyny Bursig i Michała Bursiga, właścicieli kwiaciarni „Pod Zegarem” z Kielc. Tym razem przyjrzymy się bliżej roślinom doniczkowym.

Godziny pokazów: 10.00 – 11.30, 12.00 – 13.30, 14.00 – 15.30


zielonepogotowie1

Zielone Pogotowie duet, który ogrodnictwo ma w genach.
Michalina razem z tatą tworzą markę osobistą Zielone Pogotowie. Kanał na YouTube, blog, aplikację, instagram, sklep internetowy… wszystko poświęcone ogrodnictwu. Dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą z pielęgnacji roślin głównie w formie filmików. Napisali już siedem poradników, nie licząc 4 edycji bestsellerowego Kalendarza ogrodniczego. W ich aplikacji, która jest planerem, poradnikiem i kalendarzem prac ogrodniczych w jednym każdy znajdzie miejsce dla siebie i odpowiedź na nurtujące go pytanie.

Zielone Pogotowie zostało stworzone przez rodzinę, ale nigdy nie sądziło, że ich rodzina się tak rozrośnie.

zielonepogotowie1


multico

„Jak stworzyć niezwykły warzywnik” Danuty Młoźniak to kolejna znakomita i niezwykle praktyczna książka twórczyni portalu OGRODOWISKO i firmy GARDENARIUM i właścicielki ogrodów pokazowych w Przypkach. Pięknie ilustrowana i pełna pomysłowych rad publikacja pokazuje miłośnikom ogrodnictwa, jak uprawiać warzywa razem z roślinami ozdobnymi, aby ogród był użyteczny i piękny jednocześnie.

Autorka kładzie nacisk na ekologiczną uprawę warzyw, z zastosowaniem własnoręcznie przygotowanego kompostu i wywarów z roślin, które chronią nasze uprawy przed atakami niepożądanych gości. Przekazuje praktyczne informacje o uprawie warzyw na podwyższonych grządkach i w skrzyniach oraz w przydomowych niedużych szklarniach.

Książkę wyróżnia zwięzłość i konkretność porad, a jej wielkim atutem są piękne zdjęcia i autorskie projekty ogródków warzywnych.
Autorka prowadzi popularny portal OGRODOWISKO, gdzie jest ceniona za niezwykle celne i praktyczne porady. Współpracuje z programem telewizyjnym „Maja w ogrodzie” i wiodącymi pismami ogrodniczymi.

Danuta Młoźniak jest doświadczoną projektantką i wykonawczynią ogrodów, wielbicielką pięknych ogrodów i właścicielką jednego z nich. Jej prywatny ogród został wyróżniony w książce Emmy Reuss GARDEN DESIGN CLOSE UP 2014 brytyjskiego wydawnictwa Thames & Hudson oraz GARDENS IN DETAL 100 Contemporary Designs amerykańskiego wydawnictwa The Monacelli Press. Kilka innych realizacji uzyskało dyplomy za najpiękniejszy ogród.

DO GÓRY