Organizatorzy    •    Kontakt                                             


Alicja Maj

Alicja Maj absolwentka kierunku Architektura Krajobrazu w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (studia inżynierskie). Kontynuuje naukę na stopniu magisterskim. Wraz z rodziną prowadzi szkółkę traw ozdobnych oraz iglaków szczepionych Daglezja Artur Maj. Ponadto rodzinnie prowadzi ogrody pokazowe w Rykach - Majowe Ogrody, w których znajduje się m.in. Kolekcja Narodowa rodzaju Miscanthus.  Autorka Vademecum Traw, czyli internetowej encyklopedii traw ozdobnych zawierającej liczne opisy i zdjęcia. Współautorka książki "Miskanty giganty wśród traw" wraz z Arturem Majem. Projektuje zieleń przydomową, głównie ogrody naturalistyczne. Występuje w telewizyjnych programach ogrodniczych. Pasjonatka i kolekcjonerka traw ozdobnych i bylin.
 
TEMAT: Trawy ozdobne w ogrodach naturalistycznych.
 
- Zastosowanie traw z myślą o naturalnym wyglądzie ogrodu.
- Przykłady nasadzeń w ogrodach świata.
- O czym należy pamiętać wprowadzając trawy do ogrodu naturalistycznego?
- Polecane gatunki i odmiany.

anna struk2022

Anna Struk brand manager Bio-Lider twórca marki Biology for Garden. Z branżą ogrodniczą związałam się niemal 14 lat temu, zaczynając swoją przygodę w Polskiej Grupie Ogrodniczej, która otworzyła mi drogę do edukacji i eksplorowania tematu produktów do pielęgnacji roślin.
Dziś doskonale znam potrzeby Klientów i trendy, które wyznacza nam chęć posiadania naturalnej przestrzeni, w której możemy się zrelaksować, bez względu na to, czy jest to salon pełen kwiatów doniczkowych, balkon kolorowych pelargonii i surfinii, czy soczysty zielony trawnik w ogrodzie otoczony pachnącymi rabatami.  
Swoje doświadczenie zdobyłam najpierw jako przedstawiciel handlowy w rozmowach z właścicielami Centrów ogrodniczych, a później tworząc produkty dla marki TARGET oraz prowadząc szkolenia z zakładania i pielęgnacji trawników.
Znajomość branży tzw. hobby garden we wszystkich jej obszarach pozwoliła mi podjąć współpracę z firmą Bio-Lider, która zaowocowała stworzeniem marki Biology for Garden. Kompleksowej serii probiotyków dla roślin i gleby dzięki której możemy zadbać o wszystkie rośliny i cieszyć się pięknym i bezpiecznym ogrodem.
 
TEMAT: Ogród w biologicznym rytmie natury
 
Kompleksowe wsparcie pożytecznych bakterii  - probiotyki dla roślin i gleby.
1.    Równowaga mikorbiologiczna  - odpowiednie środowisko roślin
2.    Stymulacja i wzrost – wszystko zaczyna się od korzeni
3.    Pobieranie składników pokarmowych – żyzna gleba
4.    Bujne kwiaty, soczysta zieleń i wzrost ze smakiem – rośliny ozdobne oraz warzywa i owoce
5.    Trawnik bez chemii – bezpieczny dla dzieci i zwierząt
6.    Naturalna odporność – przeciwdziałanie czynnikom stresowym
DO GÓRY