Organizatorzy    •    Kontakt                                             


Seminarium WIEDZA DLA PRODUCENTÓW I HANDLU


erwin meier 2022

Erwin Meier-Honegger wraz z siostrą i ojcem prowadzi rodzinną firmę ogrodniczą, która została założona w 1894 roku nad brzegiem Jeziora Zuryskiego w Szwajcarii. Firma zatrudnia około 230 osób w zakresie szkółkarstwa, centrum ogrodniczego i ogrodnictwa krajobrazowego. Utrzymuje dużą sieć i ma dobry przegląd tego, jak branża rozwija się na arenie międzynarodowej.
 
TEMAT: Opcje modeli biznesowych centrów ogrodniczych w nowym środowisku cyfrowym
 
W poszukiwaniu zrównoważonej przyszłości dla centrów ogrodniczych. Nie chodzi tylko o aspekty ekologiczne; chodzi raczej o pytania o to, jak model biznesowy może odnieść sukces w przyszłym środowisku handlowym. Zarys, dokąd może pójść droga dla centrów ogrodniczych.

anitawozny nataliamiller2022

dr inż. Anita Woźny, dr inż. Natalia Miler Pracownia Roślin Ozdobnych i Warzywnych, Wydział Rolnictwa i Biotechnologii, Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Od 10 lat prowadzimy prace hodowlane, których celem jest tworzenie nowych odmian chryzantem konkurencyjnych do tych, oferowanych przez zachodnich hodowców. 21 naszych odmian ma przyznane prawa ochronne (https://wrib.pbs.edu.pl/pl/nauka-i-badania/lista-odmian-z-przyznanym-wy%C5%82acznym-prawem ). W pracach hodowlanych wykorzystujemy metody tradycyjne oraz nowoczesne narzędzia biotechnologiczne. Naszym celem jest zmiana tradycyjnego wizerunku chryzantem oraz promocja wszechstronnego ich zastosowanie w ogrodach oraz zieleni miejskiej.
 
TEMAT: Nowe polskie odmiany chryzantem wielkokwiatowych

anna struk2022

Anna Struk brand manager Bio-Lider twórca marki Biology for Garden. Z branżą ogrodniczą związałam się niemal 14 lat temu, zaczynając swoją przygodę w Polskiej Grupie Ogrodniczej, która otworzyła mi drogę do edukacji i eksplorowania tematu produktów do pielęgnacji roślin.
Dziś doskonale znam potrzeby Klientów i trendy, które wyznacza nam chęć posiadania naturalnej przestrzeni, w której możemy się zrelaksować, bez względu na to, czy jest to salon pełen kwiatów doniczkowych, balkon kolorowych pelargonii i surfinii, czy soczysty zielony trawnik w ogrodzie otoczony pachnącymi rabatami.  
Swoje doświadczenie zdobyłam najpierw jako przedstawiciel handlowy w rozmowach z właścicielami Centrów ogrodniczych, a później tworząc produkty dla marki TARGET oraz prowadząc szkolenia z zakładania i pielęgnacji trawników.
Znajomość branży tzw. hobby garden we wszystkich jej obszarach pozwoliła mi podjąć współpracę z firmą Bio-Lider, która zaowocowała stworzeniem marki Biology for Garden. Kompleksowej serii probiotyków dla roślin i gleby dzięki której możemy zadbać o wszystkie rośliny i cieszyć się pięknym i bezpiecznym ogrodem.
 
TEMAT: Produkty biologiczne – odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie świadomych Konsumentów
 
W zgodzie z trenem natural, eko, bio, zero waste
1.    Ekologiczna półka - trendy
2.    Kompleksowe wsparcie dla roślin bez chemii
3.    Naukowe zaplecze – skuteczność działania
4.    Bezpieczeństwo dla ludzi zwierząt i środowiska
5.    Intuicyjna sprzedaż – odpowiedź na potrzeby Klienta

pawel nowak2022

Paweł Nowak, Krajowa Izba Doradców Sukcesyjnych. Senior Dyrektor Krajowy OVB Allfinanz Polska - autor książki pt. "Zanim osiągniesz sukces". Najlepszy doradca Finansowy i sukcesyjny w Polsce o największym wolumenie doradczym. Absolwent Heartlands Institute of Technology, Akademii Psychobiologii Vedica, autor publikacji pt. Biologika Sukcesji. Mówca inspiracyjny. Luminarz narodowego projektu społecznego pod nazwą SUKCESJE.PL, wykładowca pierwszej w Polsce Akademii Sukcesyjnej Excellence Academy.
 
TEMAT: Aspekty prawne sukcesji w biznesie
 
- Koncepcja sukcesji pokoleniowej
- Skuteczny transfer wiedzy, władzy, własności
- Biologika w transferze pokoleniowym
- Mapa Sukcesyjna, Raport Sukcesyjny
- Konstytucja Sukcesyjna, Fundacja Rodzinna
- Gwarancje finansowe:
       Cash on the Table
       Top Employee Benefits
       Top Owner Benefits

DO GÓRY