Organizatorzy    •    Kontakt                                             

 


Debata - WIEDZA DLA HANDLU
„NOWA RZECZYWISTOŚĆ - NOWE ZAGROŻENIA, WYZWANIA, MOŻLIWOŚCI”
4 września 2020


Podczas debaty poruszone zostały tematy, które obecnie wydają się najważniejsze:
- doświadczenia związane z covid-19 – przewartościowanie priorytetów, problemy z zatowarowaniem, lokalni dostawcy itd. – wnioski na przyszłość, w kontekście chociażby potencjalnej drugiej fali zachorowań,
- sposoby na zwiększenie jesiennej sprzedaży,
- wyższość centrum nad sieciami – jakość i rozpiętość asortymentu roślinnego, kompetentna i przyjazna obsługa – jak można to rozwinąć, o co poszerzyć?
- mody i trendy zakupowe,
- rozwój i inwestycje – kierunki.   

Swoimi poglądami podzielili się podczas spotkania:

lakomiec miroslawwww

Mirosław Łakomiec Magister inżynier ogrodnictwa, absolwent Wydziału Ogrodniczego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
Prezes Polskiego Stowarzyszenia Centrów Ogrodniczych i właściciel Przedsiębiorstwa Handlowego ACM Agrocentrum, które prowadzi centra ogrodnicze, sklepy internetowe oraz hurtownie, zajmujące się importem i dystrybucją w Polsce artykułów ogrodniczych z Niemiec, Holandii, Anglii I Francji. Miłośnik roślin ogrodowych.
Corocznie uczestniczy w wystawach i targach ogrodniczych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, takich jak ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA, IPM Essen, Plantarium, Spoga/Gafa, Glee.lakomiec miroslawwww

Erwin Meier-Honegger Współwłaściciel firmy rodzinnej związanej z handlem i produkcją roślinną, która od swojego powstania 1894 r. w Zurychu, podąża za duchem czasu i ciągle się zmienia. Edukację ogrodniczą rozpoczął w 1989 r., żeby po ukończeniu szkoły już w 1993 r. podjąć pracę w firmie Ernst Meier AG. Zaangażowany w działania managerskie w 2005 r. kończy roczne studia podyplomowe dotyczące zarządzania małym i średnim przedsiębiorstwem. W 2017 r. podejmuje roczny kurs dziennikarstwa specjalistycznego.
Członek Szwajcarskiego Stowarzyszenia Centrów Ogrodniczych, którym przewodził w latach 2001-2007 oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Centrów Ogrodniczych (IGCA), stojąc na jego czele jako prezes od 2005 do 2007 r. Członek zarządu Swiss Umbrella Association Jardin Suisse (www.jardinsuisse.ch).
Prowadzi nagradzane na międzynarodowej arenie centrum ogrodnicze oraz od 2015 r. zasiada w zarządzie szkółki bylin – Frikarti AG produkującej ponad 1700 taksonów w różnych wielkościach pojemników.
Był gościem targów ZIELEŃ TO ŻYCIE w 2012 r. omawiając podczas seminarium dla centrów ogrodniczych kulisy sukcesu i współpracy w międzypokoleniowej w firmie rodzinnej, zachęcał do nieszablonowych działań, przyglądając się także trendom.lakomiec miroslawwww

Mateusz Milczyński    GOSPODARZ I MODERATOR DEBATY    Absolwent Wydziału Genetyki i Biotechnologii Akademii Rolniczej w Krakowie, a zarazem szkółkarz od dzieciństwa - zaangażowany w prace i rozwój powstałej w 1984 r. rodzinnej szkółki roślin ozdobnych, a od 2004 r. właściciel własnej. Praktykę zawodową uzupełniał zagranicą – w niemieckiej szkółce roślin wodnych oraz w Spring Meadow Nursery w USA. W firmie rodzinnej oprócz produkcji aktywnie uczestniczył także w handlu – zarówno hurtowym jak i detalicznym, w powstałym w 1993 r. centrum ogrodniczym, które było prowadzone do 2018 r. Pod kątem centrum ogrodniczego przygotowywany jest także szeroki asortyment szkółki – sprzedawany w formie gotowej do umieszczenia na półkach. Z drugiej strony rozwinięcie platformy B2B – Sunny Plants ułatwia zapoznanie się z całym asortymentem szkółki oraz hurtowe zamówienia on-line.
Członek Związku Szkółkarzy Polskich, reprezentujący stowarzyszenie od 6 lat na arenie międzynarodowej – w European Nurserystock Association. Działający także w społecznościach lokalnych – kiedyś przy organizacji wystaw ogrodniczych w Parku Śląskim w Chorzowie, a od paru lat koordynując Daisy Days w Pszczynie czy ostatnio targi Silesia w Sosnowcu.
Prywatnie miłośnik muzyki, podróży i aktywnego spędzania czasu.lakomiec miroslawwww

Robert Radkiewicz Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, specjalizował się w zakresie Kształtowania Środowiska i Architektury Terenów Zieleni, inżynier Rolnictwa i Kształtowania Środowiska. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas praktyk i wizyt studyjnych w sklepach ogrodniczych w Niemczech i Szwajcarii w kierunku prowadzenia i zarządzania w centrach ogrodniczych. Tuż po studiach rozpoczął współpracę z największą w Polsce północnej, hurtownią kwiatów doniczkowych i ciętych, w której przez kolejne lata rozwijał się i prowadził projekty biznesowe. Finalnie objął stanowisko Prezesa Zarządu Spółki, dla której wybudował jedno z pierwszych w Polsce, postawione od podstaw centrum ogrodnicze, przejmując w nim odpowiedzialność za realizację projektu i organizację sprzedaży. Współpracował z dostawcami i firmami powiązanymi branżowo z ogrodnictwem i architekturą krajobrazu, odpowiadał za szkolenia pracowników. Współpraca z Polskim Stowarzyszeniem Centrów Ogrodniczych zaowocowała projektem reorganizacji i rozbudowy Gdańskiego Centrum Szkółkarskiego, w którym objął stanowiska dyrektora zarządzającego.
Od 2009 r. prowadzi własną działalność gospodarczą współpracując z wieloma sklepami centrami ogrodniczymi, kierując projektami indywidualnych inwestycji na zlecenia inwestorów.
Obecnie projektuje sklepy i centra ogrodnicze, prowadzi inwestycje i szkoli, dzieląc się zdobytą wiedzą i umiejętnościami z pracownikami i kadrą zarządzającą w centrach i sklepach ogrodniczych. Współpracuje z czasopismami branżowymi, pisząc artykuły specjalistyczne z zakresu zwiększania sprzedaży, odpowiedniej ekspozycji towarów i zarządzania placówkami handlowymi o profilu ogrodniczym. Współtworzy wydarzenia targowe i akcje marketingowe propagujące zdrowy tryb życia blisko natury i ogrodu.


 Patronat honorowy:

logo psco


DO GÓRY