Flower Expo 

Prowadząca Warsztat
Agnieszka Hubeny-Żukowska

 

warsztaty hubenyProjektantka ogrodów, podróżniczka, dziennikarka i artystka. Autorka ponad 200 projektów ogrodów w Polsce i zagranicą. Wiedzę i doświadczenie zdobywała w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz USA u takich znakomitości jak John Brookes, Diarmuid Gavin, czy Piet Oudolf.

Absolwentka Profesjonalnego ogrodnictwa i projektowania ogrodów (Hadlow College UK) Kształtowania Terenów Zieleni (Uniwersytecie Przyrodniczy w Poznaniu), Architektury Krajobrazu (SGGW w Warszawie) oraz Architektury Przestrzeni Kulturowych (ASP w Gdańsku). Nauczycielka akademickia, prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu projektowania i pielęgnacji ogrodów.Zdobywczyni znaczących nagród:
- A'Design Award 2018-2019, Planowanie Przestrzeni i Projektowanie Ogrodów – metal za ogród prywatny, Como/Włochy,
- wyróżnienie „Firm Of The Year”, American Architecture Prize w kategorii Residential Landscape Design,
- tytuł: #7 Designer of the World, Landscape Planing and Garden Design, DAC,
- brąz, A’design Award 2016-2017, w kategorii Planowanie Krajobrazu i projektowanie Ogrodów, Mediolan,
- wyróżnienie International Design Award 2015, Los Angeles,
- I miejsce wyborem internautów, Plebiscyt Polski Krajobraz 2015, w kategorii Ogrody Prywatne

Autorka ponad 150 artykułów. Współpracuje z wieloma znanymi czasopismami, dzieli się swoją wiedzą, a także publikuje swoje teksty oraz zdjęcia między innymi z realizacji ogrodów oraz światowych imprez ogrodniczych. Jej teksty ukazują się zarówno w prasie drukowanej, jak i na łamach portali internetowych. Przez kilka lat była stałym współpracownikiem magazynu „Świat rezydencji, wnętrz i ogrodów”. Członkini Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Ogrodów, International Design Club oraz International Association of Designers. Od roku 2018 członek międzynarodowego jury w A’ Design Award & Competition.

 

DO GÓRY