Jak będą wyglądały ogrody przyszłości? | Spotkanie Twórców Ogrodów na Targach ZIELEŃ TO ŻYCIE
Jak będą wyglądały ogrody przyszłości? Odpowiedź na to pytanie już 2 września podczas 30. Targów Roślin, Technologii Ogrodniczej i Architektury Krajobrazu Zieleń to życie. Spotkanie Twórców Ogrodów to okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami w projektowaniu ogrodów, które na dobre zakorzenią się w ogrodniczej branży. Dlatego jeśli chcecie dowiedzieć się, co w trawie piszczy i jak wyglądają przydomowe ogrody „jutra”, nie może was tam zabraknąć!
Serdecznie zapraszamy na targi ZIELEŃ TO ŻYCIE, ul. Prądzyńskiego 12/14, EXPO XXI, Warszawa. Spotkanie Twórców Ogrodów odbędzie się trzeciego dnia Targów – 2 września w godz. 10.00 – 14.00.
Kto wystąpi na Spotkaniu Twórców Ogrodów?
Spotkanie twórców ogrodów to cykl seminariów, który dedykowany jest zarówno profesjonalistom, jak i hobbystom. Właśnie pracujemy nad szczegółami programu, ale już dziś możemy zdradzić wam, jakich prelegentów niebawem będziemy mogli powitać na naszej scenie. W tym roku w świat fascynujących przydomowych ogrodów przyszłości wprowadzą nas:
Katarzyna Bellingham – ogrodniczka, pasjonatka i propagatorka naturalnych metod uprawiania ogrodów. Projektantka zieleni, właścicielka ekologicznego pokazowego ogrodu w Zgorzałem na Kaszubach. Doświadczenie zdobywała w Anglii, m.in. pracując w prywatnym ogrodzie, wówczas jeszcze Księcia Karola przy jego rezydencji w Highgrove. Na Spotkaniu Twórców Ogrodów opowie o tym, jak uprawiać ogród w sposób naturalny.
Romaniuk Studio – podstawą filozofii pracowni jest powrót do korzeni, do harmonii między naturą a człowiekiem. Ich misją jest tworzenie funkcjonalnych przestrzeni, współgrających z istniejącym krajobrazem tak bardzo, jak to tylko możliwe. Projektanci w ramach swojego wykładu podejmą temat projektowania ogrodu jako przedłużenia domu. Jeśli szukacie gotowej recepty na ogród, który będzie waszym drugim domem, nie możecie przegapić tego spotkania!
Dr inż. Izabela Myszka – adiunkt w Katedrze Sztuki Krajobrazu, na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Ogrodniczka zajmująca się współczesną sztuką ogrodową. W ogrodowej przestrzeni inicjuje spotkania filozofów, przyrodników, ekologów i artystów dla rozważania problemów współczesności. Prowadzi Pracownię Sztuki Ogrodu i Krajobrazu. Na Zieleń to życie zdradzi wam, jak wprowadzić sztukę do ogrodu.
Daria Szarejko-Worobiej – w swojej pracowni Pastwisko spełnia się projektując ogrody przydomowe, które są połączeniem natury, sielskości i nowoczesności. Jest architektką krajobrazu i wrażliwą edukatorką. Swoją wiedzą dzieli się… Inspiruje ją krajobraz i jego pamięć. Liczne realizacje, a także jej własny ogród udowadniają, że mała przestrzeń nie stanowi żadnego ograniczenia, o czym opowie wam już 2 września!
Dr Małgorzata Kalemba-Dróżdż – doktor biochemii, wykładowczyni akademicka, kierowniczka Zakładu Biochemii na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Autorka bestsellerowych książek kulinarnych o jadalnych roślinach m.in.: „Pyszne chwasty”, „Jadalne kwiaty”, „Smakowite drzewa”, „Skarby ogrodu”. Ceniona ekspertka i propagatorka wiedzy w temacie dzikich roślin jadalnych, jadalnych kwiatów, zdrowego odżywiania i biochemii.
Laureatka AIG Prix Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej. Autorka bloga „Trochę Inna Cukiernia” (trocheinnacukiernia.home.blog). Na Spotkaniu Twórców Ogrodów zdradzi kilka sprawdzonych przepisów na dania z kwiatów, liści, pędów.
Zielone Pogotowie – czyli duet, który ogrodnictwo ma w genach. Na pewno znacie ich kanał na YouTube, bloga i aplikację. Ich porady ogrodnicze to sprawdzona wiedza w pigułce. Na Spotkaniu Twórców Ogrodów podzielą się z wami swoją receptą na zdrowy i naturalny ogród.