‍III edycja konkursu o Europejską Nagrodę Green Cities trwa! | Weź udział w rywalizacji i wypromuj swoje miasto! 

 

Udział w konkursie to szansa nie tylko na promocję swoich realizacji, ale także polskich miast na arenie europejskiej. Jeśli jesteś przedstawicielem zielonej branży i angażujesz się w jej rozwój, chciałbyś, by Twój projekt odbił się szerokim echem w Europie, nie przegap III edycji konkursu! 

III edycja konkursu jest już na półmetku. Wciąż szukamy inspirujących przestrzeni zieleni miejskiej, które wpisują się w ramy Zielonego Miasta Europy. Jesteśmy przekonani, że dobre praktyki urządzania przestrzeni miejskiej warto promować, dlatego przypominamy o zbliżającym się terminie nadsyłania zgłoszeń! Na pretendentów do nagrody czekamy tylko do 30 lipca!

Konkurs jest częścią kampanii Zielone Miasto Europy (More Green Cities for Europe), w której uczestniczy trzynaście krajów UE dążących do zwiększenia wykorzystania roślin w przestrzeniach zurbanizowanych dla dobra społeczności, środowiska, klimatu, a także na rzecz rozwoju gospodarczego aglomeracji. W pierwszym rzędzie chodzi o przekonanie decydentów – że drzewa, krzewy, parki, ogrody są częścią tkanki miejskiej nie tylko niezbędną z punktu widzenia przyrodniczego i architektonicznego, ale też opłacalnym rozwiązaniem, dowodem na perspektywiczne biznesowe myślenie.

W naszym kraju przedsięwzięcie realizuje Związek Szkółkarzy Polskich – organizacja, która zyskała rangę tutejszego eksperta w dziedzinie zieleni i związanych z nią zagadnień.

 

Kto może zgłosić się do konkursu o Europejską Nagrodę Green Cities?

 

Każdy z 13 europejskich krajów uczestniczących w kampanii Green Cities może zgłosić swoje najlepsze realizacje. Jury na poziomie krajowym wyłoni projekt, który ma szansę wyróżnić się na szczeblu międzynarodowym. Zwycięska realizacja na poziomie europejskim zostanie nagrodzona honorowym trofeum Green Cities Europe Award, a ceremonia wręczenia nagrody odbędzie się zimą 2023 roku w Brukseli.

Jak powinny wyglądać realizacje zgłaszane do konkursu? Mogą być to przestrzenie zieleni osiedlowych, przyszkolnych ogrodów, małych i dużych parków miejskich, placów zabaw, skwerów, promenad. Ich kluczowym wyróżnikiem musi być jednak zieleń, która stymuluje bioróżnorodność, niweluje skutki zmian klimatycznych, wpływa na zdrowie i dobre samopoczucie mieszkańców miast.

 

Nabór do III edycji konkursu trwa do 30 lipca 2023 roku

 


Inicjatorem może być każda osoba związana z projektem, ale zgłaszającym może być tylko inwestor. Realizacje muszą być skończone i oddane do użytkowania po 1 stycznia 2018 r. Wypełniony w języku angielskim formularz wraz ze zdjęciami należy przesłać do 30.07.2023 r. na adres mailowy: agnieszka.witych@zszp.pl.. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Nagradzane projekty promują inwestorów, ale są też doskonałą okazją do promocji dla projektantów, wykonawców, szkółkarzy i całych gmin i miast. Nie czekaj do ostatniej chwili, wyślij zgłoszenie już dziś i weź udział w konkursowej rywalizacji. 
 

Formularz i regulamin 🡺 agnieszka.witych@zszp.pl,  https://award.thegreencities.eu/

Więcej informacji 🡺agnieszka.witych@zszp.pl,  https://pl.thegreencities.eu/

Do udziału w konkursie zapraszają @Związek Szkółkarzy Polskich oraz @Zieleń to życie.