Jak wprowadzić Sztukę do Ogrodu? Obejrzyj relację ze Spotkania Twórców Ogrodów!

 

Drodzy Ogrodnicy i Miłośnicy Sztuki Krajobrazu! Zapraszamy na cykl filmów ze SPOTKANIA TWÓRCÓW OGRODÓW, które odbyło się podczas 30. Targów ZIELEŃ TO ŻYCIE – w sobotę 2 września 2023 roku! Co środę będziemy publikować nowe nagrania, abyście mogli uczestniczyć w inspirujących wykładach i zgłębiać tajniki sztuki ogrodowej razem z wybitnymi prelegentami. Rozpoczynamy od prezentacji dr inż. Izabeli Myszki, Adiunkta Katedry Sztuki Krajobrazu na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska w SGGW, współpracującej z Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

 

Izabela Myszka: Ogród jest inspiracją dla twórców z różnych dziedzin

 

Dr inż. Izabela Myszka, pracuje jako Adiunkt w Katedrze Sztuki Krajobrazu, na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska, w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Współpracuje również z Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Naukowo i dydaktycznie zajmuje się tematami skupiającymi się na szeroko rozumianej sztuce ogrodowej i sztuce w ogrodzie, hortiterapii, zamieszkiwaniu w ogrodzie, rozumieniu roślin.

Prezentowany wykład „Jak wprowadzić Sztukę do Ogrodu” dotyczy najnowszych trendów filozoficznych, które kształtują współczesną etykę i estetykę ogrodu, ogrodowych dzieł sztuki – ogrodów pokazowych prezentowanych na festiwalach ogrodowych, potrzeby kreowania piękna, zakorzenionej głęboko w każdym bycie (!), rozumienia różnic między sztuką, rzemiosłem, kanonami piękna. Jak podkreśla badaczka w swoim wystąpieniu, ogród to miejsce symboliczne, do jego projektowania potrzeba wiele inspiracji, ale i on sam wciąż stanowi niewyczerpane źródło natchnienia dla twórców.

Jak wprowadzić Sztukę do Ogrodu? Zobacz nagranie z prelekcji!