Jak projektować rabaty bylinowe? Zapraszamy na nowy odcinek podcastu STUDIO ZIELEŃ TO ŻYCIE!

 

Witamy serdecznie wszystkich miłośników ogrodnictwa! Zapraszamy na trzeci odcinek naszego podcastu „STUDIO ZIELEŃ TO ŻYCIE”, zatytułowany „Kwiaty w ogrodzie przez cały rok, czyli o rabatach bylinowych”. W tym odcinku poruszymy wiele interesujących tematów. Gościem odcinka jest Natalia Marcinkowska-Chojnacka.

 

Co nowego w 3 odcinku podcastu?

 

  • Czym są byliny i jakie są ich największe zalety?
  • Czy kwitnąca rabata zimą jest możliwa?
  • Jakie „żelazne” byliny sprawdzają się w trudnych, pionierskich warunkach?
  • Od czego zacząć i jakie są podstawowe kroki do stworzenia rabaty bylinowej?
  • Rośliny bylinowe jako kwiaty cięte do bukietów.

 

Kim jest Natalia Marcinkowska-Chojnacka?

 

Odcinek poprowadzi redaktor Marek Jezierski, a naszym gościem będzie Natalia Marcinkowska-Chojnacka – absolwentka Wydziału Ogrodniczego i studium podyplomowego w zakresie projektowania ogrodów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Natalia ma bogate doświadczenie zdobyte w ogrodach botanicznych Longwood Gardens w USA, szkółkach roślin ozdobnych Andre Briant we Francji i Howard & Kooji w Wielkiej Brytanii. Jest autorką wielu artykułów w prasie ogrodniczej oraz tłumaczeń z języka angielskiego literatury branżowej. Pracuje w rodzinnej szkółce bylin od 1990 roku i jest autorem opisów bylin w nowym wydaniu Katalogu Roślin (VI) oraz Katalogu Bylin.

 

Jak projektować rabaty bylinowe? Posłuchaj podcastu!

 

O czym rozmawiamy w Podcastach STUDIO ZIELEŃ TO ŻYCIE?

 

W naszych podcastach poruszamy szeroko pojęte tematy ogrodnicze – od sprawdzonych praktyk dla każdego właściciela ogrodu po szczegółowe informacje na temat szkółkarstwa, czyli działalności producentów i hodowców roślin. Rozmawiamy o bogatym świecie roślin, ich walorach estetycznych, znaczeniu ekologicznym, parametrach jakościowych, a także o zagrożeniach, takich jak choroby i szkodniki. Poruszamy różne pomysły na aranżację ogrodów, aktualne trendy, budowanie bioróżnorodności oraz dbanie o faunę. Wszystko to z myślą o tym, aby praca i przebywanie w ogrodzie były nie tylko obowiązkiem, ale i wielką przyjemnością.

Co w następnym odcinku? Już 25 czerwca zapraszamy na kolejny, czwarty odcinek podcastu „STUDIO ZIELEŃ TO ŻYCIE”, zatytułowany „Sad w ogrodzie, czy ogród w sadzie”. Nie przegapcie! Do usłyszenia w najnowszym odcinku!

 

Podcasty STUDIO ZIELEŃ TO ŻYCIE teraz też na Spotify!