Targi ZIELEŃ TO ŻYCIE z rekomendacją AIPH 

 

18 września podczas kongresu International Association of Horticultural Producers – AIPH w Korei jednogłośnie zdecydowano o przyznaniu Międzynarodowym Targom Roślin, Technologii Ogrodniczej i Architektury Krajobrazu ZIELEŃ TO ŻYCIE wsparcia i rekomendacji, których do tej pory stowarzyszenie udzieliło takim elitarnym wydarzeniom branżowym w Europie jak IPM Essen, My Plant and Garden, Greentech i Plantarium.

Co to jest AIPH? Czym się zajmuje?

 

AIPH, czyli Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów Ogrodniczych (The International Association of Horticultural Producers), to międzynarodowa organizacja skupiająca producentów roślin ozdobnych, drzew owocowych, warzyw i innych produktów ogrodniczych. Działa na rzecz promocji ogrodnictwa oraz międzynarodowych wydarzeń w tej branży. AIPH przyznaje prestiżowe nagrody jak np. „AIPH International Grower of the Year Awards”, która wyróżnia wybitnych producentów w dziedzinie ogrodnictwa, czy „World Green City Awards” przyznawanej inwestycjom publicznym zorientowanym na zrównoważone podejście do projektowania i funkcjonowania miast.

Kluczowym celem AIPH jest stymulowanie popytu na rośliny na całym świecie. Odbywa się to między innymi poprzez ochronę i promowanie interesów branży. Stowarzyszenie jest odpowiedzialne za wspieranie i rekomendowanie najbardziej uznanych międzynarodowych wystaw ogrodniczych, tworzących trwałe zielone dziedzictwo. Targi zatwierdzone przez AIPH przynoszą korzyści zarówno wystawcom, jak i odwiedzającym. Stowarzyszenie wspiera organizatorów doradztwem i promocją wydarzenia wśród swoich członków oraz na łamach FloraCultureInternational – magazynu branżowego o międzynarodowym zasięgu.

Kongres AIPH i ZIELEŃ TO ŻYCIE

 

W 2024 roku doroczny kongres AIPH będzie się odbywał w Warszawie, w podobnym czasie co ZIELEŃ TO ŻYCIE i część z planowanych spotkań będzie miało miejsce na targach. Ponadto informacja o targach zostanie zamieszczona na stronie internetowej kongresu, w jego programie i w postach w mediach społecznościowych.

Korzystając z tak prestiżowego międzynarodowego forum skupionego na zieleni, zamierzamy zaprosić do udziału w nim przedstawicieli władz samorządowych największych polskich miast.