Ogród jako przedłużenie domu | Zobacz nagranie z prelekcji Romaniuk Studio na Spotkaniu Twórców Ogrodów!

 

Sekretem udanego projektu ogrodu, jest projektowanie go w taki sposób, aby płynnie przenikał się z wnętrzem domu, podkreślał wyjątkową architekturę oraz wtapiał się w otaczający krajobraz naturalny. Dzięki dobremu konceptowi oraz analizie osi widokowych, otwarć i zamknięć, możemy sprawić, że krajobraz tuż za oknami, będzie niczym żywy obraz zmieniający się wraz z porami roku, od którego nie będzie można oderwać wzroku. Zespół Romaniuk Studio na Spotkaniu Twórców Ogrodów podczas 30. Targów ZIELEŃ TO ŻYCIE opowiedział, w jaki sposób projektuje kompleksowe założenia ogrodowe dla wyjątkowych inwestorów, ich rodzin oraz przyjaciół, tworząc niezwykłe wnętrza ogrodowe oraz funkcjonalne tarasy, które stają się świetnym przedłużeniem domu.

 

Poznaj architektów krajobrazu z Romaniuk Studio

 

Romaniuk Studio to międzynarodowa pracownia architektury krajobrazu specjalizująca się w projektowaniu i budowaniu naturalistycznych ogrodów przydomowych. Podstawą filozofii studia jest powrót do korzeni oraz do harmonii między naturą a człowiekiem. Głównym zadaniem pracowni jest pomaganie inwestorom w tworzeniu funkcjonalnych i pięknych przestrzeni na lata, które współgrają z otaczającym krajobrazem tak bardzo, jak to tylko możliwe.

INSTAGRAM 
WWW

MATWIJ ROMANIUK

Matwij-Romaniuk_Romaniuk Studio

Założyciel Romaniuk Studio. Urodził się i dorastał na Polesiu Wołyńskim, w otoczeniu lasów, malowniczych bagien i niekończących się pól. Takie środowisko wpłynęło nie tylko na jego zainteresowania, ale także na kształtowanie się jego osobowości. Po ukończeniu studiów na kierunku Architektury Krajobrazu założył własną działalność, żeby znaleźć i zjednoczyć ludzi wokół jednej wspólnej idei: „Odnawiamy harmonię między człowiekiem a naturą”. Matwij wierzy, że otoczenie ma duży wpływ na człowieka i wspólnie ze swoim zespołem kształtuje przestrzeń wokół codziennego życia ludzi w sposób harmonijny i bliski naturze.

INSTAGRAM
LINKEDIN

ILONA MALESA

Ilona Malesa_Romaniuk Studio

Ilona jest wierną ambasadorką filozofii pracowni i pierwszą projektantką w Romaniuk Studio. Wierzy, że odnawiając bliskość człowieka i natury, zmienia życie ludzi na lepsze. Promuje ekologiczne rozwiązania, uważa, że ogrody trzeba projektować w zgodzie z otaczającym krajobrazem. Efekt ten osiąga poprzez wykorzystywanie rodzimych gatunków roślin, które często potocznie nazywane są chwastami. Ciągle pogłębia wiedzę w zakresie naturalnych zbiorowisk roślinnych. Główną inspiracją Ilony jest sama Natura. W projektach chce zacierać granice między architekturą a krajobrazem, stapiając je w jedną całość.

INSTAGRAM 
LINKEDIN 

OLGA CZOKAJŁO

Olga Czokajło_Romaniuk Studio

Olga w swojej pracy projektantki ceni możliwość tworzenia harmonijnej przestrzeni, która dobrze służy ludziom. Uważa, że na projektancie spoczywa odpowiedzialność za środowisko przyrodnicze. Dba o to, aby każdy projektowany ogród, był dobrze osadzony w kontekście krajobrazowym. Proste formy chętnie ubiera w bujną, naturalną roślinność. Uwielbia eksperymentować z kontrastami.
Sądzi, że dobre projektowanie, powinno odpowiadać nie tylko na rzeczywiste potrzeby klienta, ale też dotykać go na poziomie emocjonalnym i duchowym.

INSTAGRAM 
LINKEDIN 

 

Zobacz, jak zaprojektować ogród by był przedłużeniem domu!