Szukasz fachowca z wiedzą o roślinach? Poznaj umiejętności absolwentów z Certyfikatem Związku Szkółkarzy Polskich!

 

Poznaj umiejętności naszych absolwentów, którzy ukończyli szkolenie na Certyfikat Związku Szkółkarzy Polskich! Nasi absolwenci przeszli przez 35 godzin wykładów i 18 godzin praktyki w renomowanych szkółkach, a ich wiedza została potwierdzona zdaniem egzaminu.

Z dumą ogłaszamy, że już 139 osób zdobyło CERTYFIKAT ZWIĄZKU SZKÓŁKARZY POLSKICH – symbol najbardziej kompleksowego szkolenia o roślinach w Polsce! Certyfikat ten potwierdza nie tylko zaawansowaną znajomość roślin ozdobnych, ale także umiejętności właściwego doboru, sadzenia, pielęgnacji, oraz ochrony, a także zdolności planowania robót i zarządzania pracownikami w terenie. To prestiżowe wyróżnienie otrzymują nasi absolwenci po zdaniu egzaminu, który kończy intensywne szkolenie.

 

Co wyróżnia nasze szkolenie?

 

Absolwenci kształcą się pod okiem doświadczonej kadry szkółkarzy i wykładowców z renomowanych polskich uczelni. Ekspercka i praktyczna wiedza, niedostępna w Internecie, przyswajana była przez uczestników podczas 35 godzin wykładów i 18 godzin praktyki w cenionych szkółkach zrzeszonych w Związku Szkółkarzy Polskich. Współpraca ze szkółkarzami, zwłaszcza w kwestii doboru i sadzenia roślin, została wdrożona do standardowych praktyk kursantów, eliminując potencjalne problemy z żywym materiałem roślinnym podczas realizacji ogrodów i terenów zieleni. Dołącz do grona profesjonalistów, którzy posiadają nie tylko teoretyczną, ale także praktyczną wiedzę na temat roślin!

 

Zdobądź Certyfikat Związku Szkółkarzy Polskich i wybij się na przód w dziedzinie ogrodnictwa!

 

Co potrafią absolwentki i absolwenci szkolenia na Certyfikat Związku Szkółkarzy Polskich?

 

  • Znają zasady nomenklatury botanicznej i nazewnictwa.
  • Wiedzą, jakie parametry określają jakość roślin i potrafią je odpowiednio dobrać w zamówieniu oraz zweryfikować przy odbiorze.
  • Posiadają podstawową wiedzę w zakresie rozmnażania roślin w aspekcie jakości materiału szkółkarskiego i dalszej pielęgnacji roślin w terenie.
  • Rozpoznają najważniejsze gatunki i odmiany roślin ozdobnych dostępnych na polskim rynku.
  • Potrafią przeprowadzić właściwe sadzenie oraz pielęgnację po posadzeniu, w tym także przycinanie, zabezpieczanie przed zimą, nawożenie.
  • Znają najczęściej występujące szkodniki i choroby oraz sposoby ich zwalczania.
  • Potrafią zinterpretować plany i specyfikację przetargową.
  • Posiadają umiejętność planowania i organizacji pracy zespołu w terenie.

Nasze absolwentki i absolwenci są gotowi podjąć się wyzwań związanych z roślinami i terenami zieleni! 

 

Zobacz, jak wyglądają zajęcia w terenie!